Naszą działkę mamy już od tylu lat, że wreszcie możemy podzielić się z przyjaciółmi roślinnymi okazami. Kwiaty na rabatach rozrosły się, a teren został odpowiednio zagospodarowany.

Ogród podzielony na strefy

Aby na działce nie było „nudno”, wyznaczyliśmy tematyczne strefy i sukcesywnie je tworzyliśmy. Wszystkie nasadzenia robiliśmy z rozmysłem i według wcześniej ustalonych koncepcji. Odwiedzając nasze „zielone królestwo”, można trafić na kącik w stylu japońskim, śródziemnomorskim oraz wrzosowisko. Na tak małym terenie znalazło się też miejsce na efektowne oczko wodne oraz szklarnię.

Szczególnie ładnie prezentują się liczne ścieżki. Dla urozmaicenia każdą dróżkę zrobiliśmy w innym stylu. Jedne wysypaliśmy drobnym grysem, inne zaplanowaliśmy jako kamienne wyspy pośród zielonej darni.

Ekologicznie prowadzony warzywnik

Na naszej działce nie mogło zabraknąć także warzywnika. Aby cieszyć się obfitymi zbiorami, stosujemy ekologiczne opryski. Szczególnie polecamy własnej roboty gnojówkę z pokrzyw lub preparaty ze skrzypu polnego. Dzięki takim specyfikom nasze owoce i warzywa pozbawione są chemii i wyglądają zdrowo.

Odpoczynek też jest ważny

Warto pamiętać, że działka to nie tylko ciężka praca, ale także rekreacja. Teren rozplanowaliśmy więc tak, aby wszystkie ścieżki prowadziły na taras. To na nim chętnie relaksujemy się, ciesząc oczy widokiem zielonej przestrzeni.

Jolanta Konsek

 

Plan działki przygotowała Jolanta Konsek z Czerwionki

1. Altana, 2. Kominek, 3. Studnia ozdobna, 4. Szklarnia (kaktusiarnia), 5. Kompostownik, 6. Pergola, 7. Latarnia w kształcie pagody, 8. Kamienna rzeka, 9. Płot, 10. Płotek bambusowy, 11. Bukszpan, 12. Cisy, 13. Iglaki szczepione na pniu, 14. Iglaki formowane (bonsai), 15. Tuje (różne odmiany), 16. Drzewa owocowe, 17. Ścieżki żwirowe, 18. Azalie (różne odmiany), 19. Pieris, 20.Wierzba na pniu