Mój Piękny Ogród 3/2017

Wyłącznie kilka dni dzieli nas od nadejścia wiosny. Jest to okres błyskawicznego rozwoju nie tylko roślin, ale i trapiących je szkodników oraz chorób. Porady jak z nimi walczyć w dołączonym do magazynu superdodatku!

­­­Możemy już zacząć finałowe odliczanie – od kalendarzowej wiosny dzielą nas już dosłownie dni. Wprawdzie wszystkiego jeszcze można się spodziewać, nawet śniegu w maju, jak podczas pamiętnego weekendu w 2011 roku, ale pewnych procesów nie da się już zatrzymać i cofnąć. Nie w przyrodzie.

Niestety, licho nie śpi i tylko czeka, by zaatakować. O czym mowa? O dziesiątkujących rośliny szkodnikach i chorobach. Niebezpieczeństwa nigdy nie można lekceważyć i najlepiej już teraz pomyśleć o profilaktyce. O tym właśnie jest nasz superdodatek. Radzimy w nim, jak zdiagnozować i skutecznie zwalczyć konkretnego szkodnika lub chorobę, sporo miejsca poświęcamy przy tym profilaktyce.

Należyta higiena uprawy i regularna pielęgnacja to już połowa sukcesu. O tym, jak dbać o trawnik po zimie, piszemy na stronach 54-55. Poza tym wiele nowości: nowe odmiany laków, nowe pomysły na storczyki, roślinne ciekawostki z targów w Essen, nowa relacja z ubiegłorocznej Chelsea.

Na koniec zapraszam wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska na targach Gardenia na początku marca. Do zobaczenia w Poznaniu.

 

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

By rozszerzyć przyjemność wiążącą się z przeglądaniem materiałów zawartych w Moim Pięknym Ogrodzie, redakcja udostępnia technologię Tap2c, wzbogacajacą wydanie o dodatkowe galerie oraz filmy, które oglądać można na ekranach urządzeń mobilnych.