Zrób własny hamak z magazynem "To Twój Moment"!

 • Potrzebujesz relaksu? Na własnoręcznie zrobionym hamaku możesz odpoczywać godzinami. Oto, jak w prosty i nieczasochłonny sposób przygotować krok po kroku własny hamak.

 • Wyobraź sobie leniwy letni dzień. Bujasz się na hamaku, a drzewa rzucają naturalny cień, osłaniając cię od słońca. W jednej ręce książka, w drugiej schłodzony drink. Czy może być coś piękniejszego? Tak! Poczujesz się jeszcze lepiej, gdy hamak wykonasz własnoręcznie.

  To wcale nie jest trudne. Ciężej wybrać właściwy projekt z licznych, które możesz znaleźć w internecie. Niektóre pozwolą ci skonstruować prosty hamak złożony z zawiązanych na węzły lin i skrawka materiału. To nie najlepszy pomysł, bo przy takiej konstrukcji o upadek nietrudno. Nasz pomysł jest równie łatwy, ale zdecydowanie bardziej bezpieczny. 

   

  Zrób swój hamak - krok po kroku

  1. Zagnij rąbki o szerokości 4 centymetrów na wszystkich brzegach płótna. Przypnij szpilkami i przyszyj. Zaznacz, gdzie powinny znaleźć się oczka utrzymujące hamak. Najlepiej 11 po każdej stronie w odległości 11 centymetrów od siebie. W zaznaczonych punktach zrób nożyczkami małe dziurki.

   

    

  2. Przyczep oczka do płótna, używając urządzenia do montażu oczek. Warto podłożyć po spód kawałek drewna, np. deskę do krojenia, żeby chronić powierzchnię stołu, na którym pracujesz. 

  3. Potnij linkę na 22 trzymetrowe kawałki. Po kolei składaj każdy z nich wpół i przeciągaj przez dziurkę, formując pętlę. Przekładaj przez nią końce linki i zaciągaj (brawo, właśnie zawiązałaś główkę skowronka, zwaną też węzłem krowim!).

  4. Gdy wszystkie linki zostaną przymocowane do oczek, zwiąż razem ich końce w jeden wielki węzeł. Powtórz tę samą operację na drugim końcu materiału. Możesz poprawić to wiązanie, gdy się położysz na hamaku i ocenisz jego wysokość.

  5. Żeby zrobić pompony, użyj przyrządu do ich robienia. Postępuj zgodnie z instrukcją. W większości urządzeń trzeba nawinąć włóczkę, a kiedy przyrząd się napełni, rozciąć ją. Następnie w rozcięcie włożyć kawałek włóczki (powinna być na tyle długa, żeby pompony zwisały swobodnie na końcach hamaka) i mocno zawiązać.

  6. Żeby powiesić hamak, przywiąż linki do metalowej obręczy podwójnym węzłem (upewnij się, że jest mocny, żeby odpoczynek na hamaku był bezpieczny). Dodatkową linkę przywiąż po drugiej stronie obręczy i obwiąż wokół drzewa albo innej solidnej bazy. A teraz... bujaj się!

   

  Co jest potrzebne do zrobienia własnego hamaka?

  - 22 metry grubego płótna o szerokości 140 centymetrów
  - maszyna do szycia i mocne nici
  - metr krawiecki
  - ołówek albo marker
  - nożyczki i szpilki
  - 22 metalowe oczka o średnicy ok. 25 milimetrów
  - urządzenie do montażu metalowych oczek (ok. 30 zł)
  - młotek
  - 66 metry wytrzymałej linki plus 2 kawałki do przywiązania hamaka do drzewa
  - 2 mocne metalowe obręcze


  Na pompony:
  - wełniana włóczka
  - przyrząd do robienia pomponów

   

  Więcej porad oraz inspiracji znajdziesz w nowym magaznie "To Twój Moment"! W sprzedaży od 9 maja! Kup tutaj lub w punktach sprzedaży prasy!

   

   
 • Ulubione 0
 • Zobacz także

 • Na podobny temat

 • 0 komentarzy

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 

 


 

 

 


   

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!


Wideo

Jak wykonać ruchomy świąteczny obrazek Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady