Porada: przyczyny braku kwitnienia hortensji

 • Przemarznięcie, źle przeprowadzone cięcie czy niekorzystny odczyn gleby - czynników powodujących brak kwitnienia hortensji jest wiele. Oto lista najczęstszych przyczyn słabego rozwoju tych roślin.

 • Hortensje będą miały o wiele większe szanse zakwitnąć, gdy zadbamy o odpowiedni (tj. zasadowy) odczyn gleby. (zdj.: iStock)
  Hortensje będą miały o wiele większe szanse zakwitnąć, gdy zadbamy o odpowiedni (tj. zasadowy) odczyn gleby. (zdj.: iStock)
 • 1. Przemarznięcie roślinyhortensja kwitnie na zeszłorocznych pędach, czyli na tych częściach rośliny, które są najbardziej narażone na przemarznięcie w czasie zimy oraz te, które mogą być uszkodzone przez wiosenne przymrozki.

  2. Nieprawidłowe cięcie – wycięcie jesienią tegorocznych przyrostów z pąkami kwiatowymi, które zakwitłyby w następnym roku.

   

   

  3. Zbyt dużo cienia – hamuje on rozwój pąków kwiatowych.

  4. Zbyt zasadowy odczyn gleby – przyczynia się on do słabego rozwoju rośliny, liście żółkną, jest to tzw. chloroza liści. Zbyt zasadowy odczyn gleby zmniejsza przyswajalność żelaza z podłoża, a żelazo jest głównym składnikiem zielonego barwnika (chlorofilu), który odpowiada za procesy fotosyntezy.

  5. Zbyt suche podłoże – hamuje rozwój rośliny.

 • Ulubione 0
 • Zobacz także

 • Na podobny temat

 • 0 komentarzy

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Jak uprawiać pomidory w doniczce Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady