Przepis na Ogród 4/2018

Przepis na Ogród 4/2018

"Przepis na Ogród" jest magazynem tworzonym przez ogrodników dla ogrodników. Każda strona wypełniona jest poradami i inspiracjami nadsyłanymi przez Czytelników, ich stosowanie to klucz do pięknego i zdrowego ogrodu.

Kwiecień to jeden z piękniejszych miesięcy w roku. Na rabatach trwa kolorowy spektakl roślin cebulowych, wiosennych bylin i krzewów (s. 8-15), a z grządek można już zbierać pierwsze plony (s. 34-35 i 38). Kwitną drzewa owocowe, a wokół słychać śpiew ożywionych ptaków.

Gdy przyroda na dobre zbudziła się do życia, to znak, że trzeba także ruszyć z niezbędnymi wiosennymi pracami. Na pierwszy plan wysuwająsiętrawniki, które o tej porze roku musimy ponawozić, napowietrzyć, wywałować, a czasami dosiać trawę w ubytkach. To właśnie zielonym dywanom poświęciliśmy temat numeru (s. 16-24), z którego dowiecie się m.in. jak założyć murawę, dbać o nią i chronić przed pędrakami.

Korzystając z okazji, wraz z całą redakcją życzę Wam zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego śmigusa-dyngusa. 

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 

 


 

 

 


   

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!


Wideo

Jak wykonać ruchomy świąteczny obrazek Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady