Przepis na Ogród 4/2018

Przepis na Ogród 4/2018

"Przepis na Ogród" jest magazynem tworzonym przez ogrodników dla ogrodników. Każda strona wypełniona jest poradami i inspiracjami nadsyłanymi przez Czytelników, ich stosowanie to klucz do pięknego i zdrowego ogrodu.

Kwiecień to jeden z piękniejszych miesięcy w roku. Na rabatach trwa kolorowy spektakl roślin cebulowych, wiosennych bylin i krzewów (s. 8-15), a z grządek można już zbierać pierwsze plony (s. 34-35 i 38). Kwitną drzewa owocowe, a wokół słychać śpiew ożywionych ptaków.

Gdy przyroda na dobre zbudziła się do życia, to znak, że trzeba także ruszyć z niezbędnymi wiosennymi pracami. Na pierwszy plan wysuwająsiętrawniki, które o tej porze roku musimy ponawozić, napowietrzyć, wywałować, a czasami dosiać trawę w ubytkach. To właśnie zielonym dywanom poświęciliśmy temat numeru (s. 16-24), z którego dowiecie się m.in. jak założyć murawę, dbać o nią i chronić przed pędrakami.

Korzystając z okazji, wraz z całą redakcją życzę Wam zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego śmigusa-dyngusa. 

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Jak uprawiać pomidory w doniczce Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady