Mój Piękny Ogród 7/2018

Mój Piękny Ogród 7/2018

Lato to czas zasłużonego delektowania się owocami sezonowej pracy w ogrodzie. W lipcowym "Moim Pięknym Ogrodzie" znajdziecie Państwo porady, jak pożytecznie i miło wykorzystać ten wyjątkowy okres.

W tym roku maj i czerwiec były nadzwyczaj upalne, z tropikalnymi wręcz temperaturami. W owym czasie niezbędne dla roślin było podlewanie. Częste i obfite, bo właśnie w maju rośliny szybko się rozwijają. Jeśli ktoś tego zaniechał, mógł przeżyć rozczarowanie. Teraz wszyscy zastanawiają się, jaki będzie lipiec. Ja już teraz radzę przygotować rośliny, szczególnie mieszkaniowe w doniczkach, do urlopowej nieobecności.

Kilka ciekawych podpowiedzi znajdą Państwo na stronach 30-31. Czym byłoby lato bez pelargonii (s. 26-29)? To rośliny rodem z Czarnego Lądu, dla nich upał to chleb powszedni. Jeśli ktoś doszukuje się powodów ich nieustającej popularności, ma gotową odpowiedź. Stąd już tylko krok do gospodarowania zrównoważonego (s. 32-37). To gorący temat z uwagi na coraz bardziej odczuwalne skutki degradacji środowiska. Zachęcam do przeczytania, refleksji i działania. 

 

O tym, że lato w pełni, przypomina też nasz startujący co roku w lipcu konkurs Ogrodnik Doskonały (s. 70-71). Mamy do rozdania 13 wspaniałych nagród.Dziękuję hojnym sponsorom. Fotografujcie zatem Wasze ogrody i wgrywajcie zdjęcia na naszą stronę internetową. Powodzenia!

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 


 

 

 


  

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Zapowiedź grudniowego numeru magazynu "Mój Piękny Ogród" Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady