Mój Piękny Ogród 7/2018

Mój Piękny Ogród 7/2018

Lato to czas zasłużonego delektowania się owocami sezonowej pracy w ogrodzie. W lipcowym "Moim Pięknym Ogrodzie" znajdziecie Państwo porady, jak pożytecznie i miło wykorzystać ten wyjątkowy okres.

W tym roku maj i czerwiec były nadzwyczaj upalne, z tropikalnymi wręcz temperaturami. W owym czasie niezbędne dla roślin było podlewanie. Częste i obfite, bo właśnie w maju rośliny szybko się rozwijają. Jeśli ktoś tego zaniechał, mógł przeżyć rozczarowanie. Teraz wszyscy zastanawiają się, jaki będzie lipiec. Ja już teraz radzę przygotować rośliny, szczególnie mieszkaniowe w doniczkach, do urlopowej nieobecności.

Kilka ciekawych podpowiedzi znajdą Państwo na stronach 30-31. Czym byłoby lato bez pelargonii (s. 26-29)? To rośliny rodem z Czarnego Lądu, dla nich upał to chleb powszedni. Jeśli ktoś doszukuje się powodów ich nieustającej popularności, ma gotową odpowiedź. Stąd już tylko krok do gospodarowania zrównoważonego (s. 32-37). To gorący temat z uwagi na coraz bardziej odczuwalne skutki degradacji środowiska. Zachęcam do przeczytania, refleksji i działania. 

 

O tym, że lato w pełni, przypomina też nasz startujący co roku w lipcu konkurs Ogrodnik Doskonały (s. 70-71). Mamy do rozdania 13 wspaniałych nagród.Dziękuję hojnym sponsorom. Fotografujcie zatem Wasze ogrody i wgrywajcie zdjęcia na naszą stronę internetową. Powodzenia!

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Jak uprawiać pomidory w doniczce Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady