Kocham Ogród 5/2018

Kocham Ogród 5/2018

Majowy "Kocham Ogród" przepełniony jest informacjami o kwitnących roślinach, przede wszystkim drzewach i krzewach. Niekwestionowaną gwiazdą supertematu są różaneczniki, przedstawiamy triki na ich sadzenie, pielęgnację oraz cięcie. Zapraszamy do kiosków.

Maj to miesiąc, w którym pełnię kwitnienia ma większość drzew i krzewów, ale bez wątpienia królami rabat są w tym czasie różaneczniki. I to właśnie tym roślinom poświęciliśmy Supertemat (s. 12-21). Prezentujemy w nim polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich ciekawe odmiany oraz podpowiadamy, jak dbać o te krzewy, by niezawodnie kwitły.

Waszej uwadze polecam również artykuł o daliach (s. 24-27). Gdy minie niebezpieczeństwo wystąpienia wiosennych przymrozków, trzeba wysadzić ich karpy, żeby pod koniec sezonu cieszyć się ich kwiatami. Przeczytajcie też koniecznie nasze porady o zakładaniu rabaty ziołowej (s. 40-43), o szkodnikach glebowych i sposobach ich zwalczania (46-47), a także o aranżowaniu kącika wypoczynkowego (s. 32-33).

Życzę Wam miłej lektury i zachęcam do tego, abyście przysyłali zdjęcia swoich ogrodów. Po publikacji zapłacimy za nie aż 300 zł! 

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Jak uprawiać pomidory w doniczce Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady