Kocham Ogród 5/2018

Kocham Ogród 5/2018

Majowy "Kocham Ogród" przepełniony jest informacjami o kwitnących roślinach, przede wszystkim drzewach i krzewach. Niekwestionowaną gwiazdą supertematu są różaneczniki, przedstawiamy triki na ich sadzenie, pielęgnację oraz cięcie. Zapraszamy do kiosków.

Maj to miesiąc, w którym pełnię kwitnienia ma większość drzew i krzewów, ale bez wątpienia królami rabat są w tym czasie różaneczniki. I to właśnie tym roślinom poświęciliśmy Supertemat (s. 12-21). Prezentujemy w nim polecane przez Związek Szkółkarzy Polskich ciekawe odmiany oraz podpowiadamy, jak dbać o te krzewy, by niezawodnie kwitły.

Waszej uwadze polecam również artykuł o daliach (s. 24-27). Gdy minie niebezpieczeństwo wystąpienia wiosennych przymrozków, trzeba wysadzić ich karpy, żeby pod koniec sezonu cieszyć się ich kwiatami. Przeczytajcie też koniecznie nasze porady o zakładaniu rabaty ziołowej (s. 40-43), o szkodnikach glebowych i sposobach ich zwalczania (46-47), a także o aranżowaniu kącika wypoczynkowego (s. 32-33).

Życzę Wam miłej lektury i zachęcam do tego, abyście przysyłali zdjęcia swoich ogrodów. Po publikacji zapłacimy za nie aż 300 zł! 

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 

 


 

 

 


   

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!


Wideo

Jak wykonać ruchomy świąteczny obrazek Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady