Kocham Ogród 2/2018

Kocham Ogród 2/2018

Luty za pasem, czas nieśmiało rozpocząć prace ogrodowe! W Supertemacie pokazujemy, jak przeprowadzić ważne, wiosenne cięcie drzew i krzewów. Zapraszamy do kiosków!

Powoli budzimy się już z zimowego letargu i ruszamy z pierwszymi pracami w ogrodzie. Jeśli pogoda na to pozwala, zabieramy się za cięcie drzew i krzewów. Jak to prawidłowo zrobić, dowiecie się z naszego Supertematu (s. 12-19).

W lutym możemy już rozpocząć także z produkcję rozsady (s. 40-41), ale zanim wysadzimy ją do gruntu, sprawdźcie, jaki macie rodzaj gleby (s. 46-47). Dzięki temu w nadchodzącym sezonie na pewno uzyskacie zdrowe i obfite plony.

Jeżeli szukacie inspiracji, co posadzić w 2018 roku na grządkach i rabatach, polecam Wam pachnące gatunki (s. 20-21) oraz niezawodne, zimozielone jałowce (s. 22-23), a także sprawdzone odmiany papryki (s. 38-39).

 

A tych, którzy chcieliby coś zmienić w aranżacji swoich zielonych przestrzeni, odsyłam na strony 32-34, na których prezentujemy 13 pomysłów na odświeżenie ogrodu. Miłej lektury!

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

Zapraszamy do zabawy!

 

 

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Zapowiedź wrześniowego numeru magazynu "Mój Piękny Ogród" Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady