Kocham Ogród 2/2018

Kocham Ogród 2/2018

Luty za pasem, czas nieśmiało rozpocząć prace ogrodowe! W Supertemacie pokazujemy, jak przeprowadzić ważne, wiosenne cięcie drzew i krzewów. Zapraszamy do kiosków!

Powoli budzimy się już z zimowego letargu i ruszamy z pierwszymi pracami w ogrodzie. Jeśli pogoda na to pozwala, zabieramy się za cięcie drzew i krzewów. Jak to prawidłowo zrobić, dowiecie się z naszego Supertematu (s. 12-19).

W lutym możemy już rozpocząć także z produkcję rozsady (s. 40-41), ale zanim wysadzimy ją do gruntu, sprawdźcie, jaki macie rodzaj gleby (s. 46-47). Dzięki temu w nadchodzącym sezonie na pewno uzyskacie zdrowe i obfite plony.

Jeżeli szukacie inspiracji, co posadzić w 2018 roku na grządkach i rabatach, polecam Wam pachnące gatunki (s. 20-21) oraz niezawodne, zimozielone jałowce (s. 22-23), a także sprawdzone odmiany papryki (s. 38-39).

 

A tych, którzy chcieliby coś zmienić w aranżacji swoich zielonych przestrzeni, odsyłam na strony 32-34, na których prezentujemy 13 pomysłów na odświeżenie ogrodu. Miłej lektury!

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się
 

 


  

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Rozmnażanie roślin część 2 - okulizacja Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady