Mój Piękny Ogród 10/2017

Mój Piękny Ogród 10/2017

Oglądaliśmy, dyskutowaliśmy, liczyliśmy głosy. W końcu go mamy! Najpiękniejszy ogród konkursu Ogrodnik Doskonały 2017 wyłoniony. Wybór nie był łatwy, bo każdy spośród setek zgłoszonych ukwieconych zakątków jest niepowtarzalny.

Każdy ogród opowiada jakąś historię, nierzadko okupioną wieloma wyrzeczeniami i litrami wylanego potu. Dlatego wszystkim uczestnikom konkursu należą się słowa uznania. Dziękuję, że chcieliście podzielić się z nami częścią Waszego życia.

W tym miesiącu oceniania było zresztą więcej, bo przypadła mi w udziale zaszczytna rola jurora w Konkursie Roślin Nowości organizowanym przez Związek Szkółkarzy Polskich. Zgłoszone nowości prezentowaliśmy w ostatnim numerze, teraz piszemy o zwycięzcach. Gorącym tematem ostatnich tygodni jest niewątpliwie nowy groźny szkodnik bukszpanu. Do tej pory znaliśmy go głównie z zagranicznych relacji, teraz sami możemy się przekonać, do czego zdolna jest ćma bukszpanowa.

 

Jedliście minikiwi lub fioletowe ziemniaki? Szczerze polecam! Na koniec temat, który rzadko gości na łamach polskich pism ogrodniczych: wgłębnik. Przypominamy to oryginalne założenie z nadzieją, że kiedyś stanie się tak popularne jak taras czy wzniesiona grządka.

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

By rozszerzyć przyjemność wiążącą się z przeglądaniem materiałów zawartych w Moim Pięknym Ogrodzie, redakcja udostępnia technologię Tap2c, wzbogacajacą wydanie o dodatkowe galerie oraz filmy, które oglądać można na ekranach urządzeń mobilnych.

Zobacz e-wydanie

Połącz się z Mój Piękny Ogród

Newsletter - zapisz się

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

 


 

Magazyny ogrodnicze taniej w prenumeracie

  

 

 

 


 

 

 


 

 

 

          Ogrodnicza mapa Polski 

 

 

 

  Mój Piękny Ogród na Instagramie!

  


 

    Księżycowy Kalendarz Ogrodnika                          2018

 

 

Wideo

Jak uprawiać pomidory w doniczce Odtwarzaj

Nasi eksperci

mgr inż. Barbara Bogacz

mgr inż. Barbara Bogacz
nasza stała konsultantka
Pytania dot. uprawy
i pielęgnacji roślin
czwartki godz. 17-18

tel. 71 376 28 42

„Mój Piękny Ogród” to prawdziwa skarbnica wiedzy i inspiracji dla każdego miłośnika przyrody. Znajdziesz tu oryginalne pomysły na aranżacje, a także sprawdzone porady na temat pielęgnacji oraz ochrony roślin. Podpowiemy Ci, jak zadbać o ogród, aby każdego roku prezentował się niepowtarzalnie, zachęcając do wypoczynku w malowniczym otoczeniu.

Porady