Wiosna może zagościć również w naszych mieszkaniach. A to dzięki kwitnącym narcyzom, tulipanom, szafirkom i hiacyntom. Trzeba je tylko kupić w doniczkach we wczesnej fazie rozwojowej i ustawić w chłodnym (15ºC) oraz jasnym miejscu. W cieple szybko by nam wyrosły i przekwitły, a przy braku światła zbladłyby im liście i mocno wydłużyły się pędy. Nic się jednak nie stanie, gdy zechcemy nimi udekorować stół i wstawimy je na 1-2 godziny do pomieszczenia o wyższej temperaturze.

Rośliny cebulowe efektownie prezentują się w pojemnikach wiklinowych, glinianych misach, metalowych wiaderkach. Można w nich umieścić pojedyncze doniczki lub kilka z różnymi gatunkami roślin i stworzyć własną kompozycję. Pielęgnacja roślin ogranicza się do umiarkowanego podlewania. Po przekwitnięciu pędy kwiatowe ścinamy, rośliny ustawiamy w chłodnym, jasnym miejscu, niezbyt obficie podlewamy i zasilamy nawozem wieloskładnikowym (1-2 razy).

Gdy liście zaczną żółknąć, kończymy podlewanie, a po ich zaschnięciu wyjmujemy z ziemi cebule, lekko je przesuszamy i wkładamy do papierowej torebki. Można też przenieść cebule razem z doniczką do piwnicy. We wrześniu, po letnim spoczynku, nadają się one do sadzenia w gruncie i tam w następnym roku pięknie zakwitną.