Do najatrakcyjniejszych roślin polecanych do koszy wiszących, skrzynek balkonowych i donic należy begonia bulwiasta o zwisających pędach, reprezentowana przez wiele odmian z kilku grup. Jedną z nich jest grupa Tenella z odmianami o wąskich liściach i różowych, czerwonych oraz żółtych kwiatach. Rośliny tych odmian mocno się rozrastają, wypuszczając liczne pędy długości do 30 centymetrów, i obficie kwitną, tworząc kaskady kwiatów.

Są odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Do najnowszych grup odmianowych należą grupa Belleconia o bardzo dużych pełnych kwiatach i grupa Summerwings o wąskich liściach i delikatnych pojedynczych kwiatach. Rośliny obu grup kwitną obficie cały sezon.

Begonie zwisające najlepiej rosną w miejscu osłoniętym od wiatru, półcienistym lub oświetlonym przez kilka godzin pełnym słońcem (szczególnie odmiany grupy Summerwings). Prawidłowy rozwój zapewni begoniom podłoże o luźnej strukturze. Rośliny są bardzo wrażliwe na nadmiar wody w podłożu, dlatego trzeba uważać, żeby go nie zalać. 

Begonie bulwiaste z własnego parapetu

Ogrodnicy produkują begonie bulwiaste z nasion wysiewanych zimą do szklarni. W warunkach domowych prościej będzie jednak rozmnażać rośliny za pomocą bulw. Przy zakupie w marcu powinniśmy zwrócić uwagę na górną stronę bulwy, tę nieco wklęsłą, czy są na niej widoczne pączki.

Gdy je widać, możemy być pewni, że po posadzeniu wkrótce pojawią się pędy. Begonie sadzimy do doniczek lub skrzynek balkonowych wypełnionych substratem torfowym lub lekką próchniczną ziemią.

Bulwy umieszczamy na taką głębokość, aby pączki zostały przykryte 2-3 centymetrów warstwą podłoża. Następnie doniczki ustawiamy w ciepłym, jasnym pomieszczeniu i podlewamy tak, aby podłoże było wilgotne.

W takich warunkach rośliny zaczną szybko rosnąć, ale z sadzeniem ich do skrzynek balkonowych czy do wiszących koszy nie powinniśmy się spieszyć, bo begonie nie są odporne na przymrozki. Bezpiecznie jest obsadzać nimi balkony i ogrody dopiero po dwudziestym maja.