Ogród jest najpiękniejszy wtedy, gdy na rabatach rozwijają się kwiaty. Co roku na nowo zachwycają także rośliny jednoroczne. Dzięki nim miesiące letniego sezonu w ogrodzie wyglądają inaczej niż w poprzednim roku.

Jednoroczne rośliny ozdobne zadziwiają szybkim rozwojem, intensywnością barw i długim kwitnieniem. Doskonałym przykładem witalności  tych gatunków jest słonecznik, który w ciągu paru miesięcy osiąga wysokość  do dwóch metrów i rozwija ogromne kwiaty. Łatwe w pielęgnacji rośliny żyją tylko jeden sezon, ale mają wiele zalet.

Nie są zbyt drogie, mogą upiększać różne miejsca w ogrodzie, idealnie wypełniają wolne miejsca na rabacie bylinowej i nadają się na obwódki. Bujne kwiaty łatwo i szybko odświeżą wygląd najmniejszego zakątka ogrodu.

W tabelach przedstawiamy kilkanaście sprawdzonych gatunków kwiatów letnich. Można je łączyć w dowolny sposób. Wygląd letniej rabaty zależy tylko od indywidualnych upodobań. Już w kwietniu można wysiewać do gruntu niektóre gatunki, a w maju flancować młode rośliny.

(zdj.: Burda Media)

(zdj.: Burda Media)