Ciepłe letnie dni sprzyjają wypoczynkowi pod chmurka – i to nie tylko za dnia. Czy jest coś przyjemniejszego niż relaks po ciężkim dniu pracy wśród zieleni? Oczywiście, że nie! Podczas aranżacji ogrodu, balkonu czy tarasu warto zadbać nie tylko o kwitnące otoczenie, ale także o meble. Sofy, fotele, leżaki, pufy oraz stoliki, na których położymy smaczne przekąski, to podstawa udanego wypoczynku.

Zaplanujmy nasz kącik relaksu w miejscu najdogodniejszym dla nas. Jeśli lubimy się opalać, wystawmy siedzisko na słonce. Nie bójmy się, że się tam zniszczy – najnowsze meble są odporne na niekorzystne działanie promieni.

 

Ogród - jak zaplanować miejsce wypoczynku?

 

Czas na biesiadę!

Pobiesiadujmy! Wtedy przydadzą się stabilny stolik i duża sofa, na której każdy wygodnie się rozsiądzie. Biesiadowanie na świeżym powietrzu to powszechny zwyczaj nie tylko w krajach środziemnomorskich. Długie gorące lato i towarzyski styl życia sprzyjają wspólnemu wypoczynkowi pod chmurką.

Przyjęcia urządzane w ogrodzie, a nawet zwyczajny obiad zjedzony na tarasie czy chwila relaksu z filiżanką kawy wśród balkonowych kwiatów mają niepowtarzalny klimat. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy również i my odkryli radość, jaką sprawia wspólny posiłek wśród zieleni.

Zaaranżowanie plenerowej jadalni nie jest trudnym zadaniem. Podstawa to funkcjonalny stół i stabilne, ale lekkie siedziska, które nie zajmą wiele miejsca, a jednocześnie będzie można wygodnie się na nich rozsiąść. Najlepiej wybrać krzesła z profilowanym, zaokrąglonym oparciem, a także możliwością sztaplowania, czyli stawiania jednego na drugim.

Minimalistyczny stół HARMONY pozwoli nam swobodnie ugościć 6 osób na plenerowym obiedzie. Prosty design i naturalna kolorystyka są gwarancją uniwersalności – stół świetnie wpasuje się w każde otoczenie. Możemy dobrać do niego siedziska z tej samej serii, ale równie dobrze będą przy nim wyglądały np. rattanowe krzesła. / (zdj.: Keter)

Warto przyjrzeć się zyskującym coraz większą popularność zestawom ogrodowych mebli modułowych, które projektowane są specjalnie z myślą o niewielkich przestrzeniach. Nie musimy martwić się też o konserwację i ochronę wyposażenia naszej letniej jadalni. Nowoczesne meble tworzone są z materiałów, które nie blakną nawet na silnym słońcu i są w pełni odporne na deszcz, a także łatwo utrzymać je w czystości.

Natomiast prosty, lecz urozmaicony design i szeroki wybór kolorów pozwolą nam idealnie dopasować plenerową jadalnię do otoczenia. Mnóstwo praktycznych i zarazem eleganckich aranżacji proponują marki Keter i Curver. Zainspirowani tymi pomysłami z pewnością stworzymy wspaniałe miejsce wspólnych biesiad, w którym jeszcze bardziej docenimy letnią aurę i towarzystwo najbliższych.

 

Funkcjonalny design oszczędza przestrzeń

Ogrodowa jadalnia może cieszyć przez całe lato, ale co zrobić, gdy do dyspozycji mamy niewielki taras i mało miejsca na przechowywanie? Naprzeciw problemowi wychodzą specjalnie zaprojektowane zestawy modułowe, jak np. meble ogrodowe Columbia Set. Krzesła wsuwają się pod blat stołu, tworząc zgrabną bryłę kostki, co pozwala łatwo i szybko wygospodarować potrzebną przestrzeń.

 

Jak pielęgnować i przechowywać

Aby meble ogrodowe służyły nam przez długi czas, musza być właściwie pielęgnowane. Niewielkie zanieczyszczenia możemy zmyć miękką gąbką namoczona w wodzie z dodatkiem mydła, natomiast z większymi poradzą sobie dostępne na rynku środki przeznaczone właśnie do tego celu. Producenci dbają o to, by ich meble były odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak prażące słonce czy deszcz. Po sezonie meble warto przechowywać w miejscu ciepłym i nienarażonym na wilgoć. Aby się nie zakurzyły, warto je okryć lub kupić specjalny pokrowiec, który można dopasować do kształtu mebli.

Meble ogrodowe DELANO SET znakomicie wkomponują się w otoczenie domu w nowoczesnym stylu. Uwaga: wygodne poduszki na siedziskach sprawiają, że poranna kawa przeciąga się do południa. / (zdj.: Keter)

 

Wiecej informacji na www.curver.pl i www.keter.pl.