Co jest obecnie modne w świecie roślin? Projektanci z sentymentem powracają do symboli minionych dekad, natomiast dekoratorzy wnętrz do… korzeni! Totalnie „hot” są obecnie ozdobne rośliny mieszkaniowe, ale nie wszystkie. Okazuje się, że muszą one nie tylko ładnie prezentować się w mieszkaniu, ale również być fotogeniczne!

Jakie rośliny należą do grona najmodniejszych w sezonie wiosna-lato 2019? Odpowiedzi na to pytanie postanowiłyśmy poszukać na Instagramie. Popularna aplikacja jest bowiem kopalnią inspiracji – również tych wnętrzarskich, czy ogrodniczych. 


Pilea 

Pilea jest rośliną, którą na pewno kojarzycie ze szkolnych parapetów. Z sentymentem patrzymy na młodzieńcze lata, dlatego trzymamy ją również we własnym domu. Co ważne, jest mało wymagająca i bardzo wytrzymała. Natomiast subtelne listki i łodyżka (oprócz tego, że są niezwykle fotogeniczne), wnoszą do mieszkania mnóstwo dobrej energii.  

 


Monstera 

Monstera sprawdzi się w przestronnych i jasnych wnętrzach. To zdecydowanie najpopularniejsza roślina na Instagramie. I nie tylko! Wzór inspirowany liśćmi Monstery znajdziecie bowiem na ubraniach, pościeli i dekoracjach wnętrz.  


Kaktusy

Jakiś czas temu kaktusy stały się bardzo modne! Do tego stopnia, że powstało mnóstwo sklepów ogrodniczych dedykowanych właśnie kaktusom. Lubimy te rośliny, ponieważ są nie tylko fotogeniczne, ale również nie wymagają specjalnej uwagi – wystarczy im odrobina wody raz na dwa tygodnie. 

 


Maranta

Różnokolorowe liście Maranty ożywią każde wnętrze! Genialnie sprawdzi się u osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z uprawą roślin doniczkowych. Maranta jest dość wymagająca, ale komunikuje, czego aktualnie potrzebuje – blednie, gdy ma zbyt dużo światła i odwrotnie. Możecie być więc pewni, że długo pożyje w waszym mieszkaniu i… na Instagramie. 


Figowiec

Figowiec dębolistny jest niezwykle wymagającą rośliną, dlatego ładnie zaprezentuje się na waszym Instagramie tylko wtedy, gdy należycie o niego zadbacie. Musicie uważać na (nawet najmniejsze) zmiany temperatur oraz odpowiednie nasłonecznienie pomieszczenia. Jeżeli otoczycie swojego figowca przyzwoitą opieką, to na pewno chętnie zapozuje wam do zdjęć.