Akademia Ogrodnika Doskonałego zaprasza!

Kochamy nasze ogrody! Dbamy o nie, szukamy nowych roślin, cieszymy się, gdy pięknie rosną, pachną i radują nasze oczy. Ich prawdziwy urok jest dla każdego miłośnika roślin tym cenniejszy, jeśli prywatną zieloną oazę stworzymy własnymi rękami. Ale tu potrzeba wiedzy, bez której nie unikniemy błędów i niekiedy dużych strat. Ten problem znają doświadczeni działkowicze, którzy latami dochodzili do perfekcji w uprawie roślin i urządzaniu ogrodów przydomowych. Niezależnie jednak od tego, jak długo jesteśmy właścicielami ogrodu i co chcemy w nim uprawiać, warto poszerzać swoją wiedzę i od fachowców dowiadywać się, jak unikać błędów i jak sprawić, by nasz prywatny azyl był wyjątkowy i oryginalny. I aby nic w nim się nie zmarnowało.

Weź udział w warsztatach…

…bo warto! Warto wiedzieć, co i jak sadzić, co z czym pasuje, a co z pewnością nam się nie uda, bo np. gleba nie taka… Odpowiedzi na te i inne pytania oraz wiele, wiele więcej cennych informacji możecie uzyskać w trakcie warsztatów po raz pierwszy organizowanych przez redakcję Mojego Pięknego Ogrodu. To nowość, do udziału w której serdecznie Państwa zachęcamy! Warsztaty architektury krajobrazu poprowadzi dla Państwa doświadczona specjalistka – mgr inż. krajobrazu Dominika Krop-Andrzejczuk, która od ponad 10 lat z sukcesami projektuje ogrody, prowadząc własną pracownię. W trakcie tych warsztatów każdy ich uczestnik posiądzie teoretyczną wiedzę o ogrodnictwie i zasadach projektowania zielonej przestrzeni. Ale to nie wszystko! Warsztatom towarzyszyć będzie część praktyczna, pozwalająca na weryfikację tej wiedzy na „żywym ciele", w prawdziwym ogrodzie. I to będzie dobry początek tworzenia własnego ogrodu zgodnie nie tylko z zasadami sztuki, ale i indywidualnym podejściem do każdej „ogrodniczej sytuacji”. Warto? Oczywiście! (Szczegóły na następnej stronie).

Blisko natury…

Takie doskonałe dzieła własnych rąk należy uwieczniać, by przemijające piękno było z nami przez cały rok. Czy jest lepszy sposób niż fotografia? Wydaje się, że to nic prostszego – dobry aparat, piękna roślina i już…  Niech nas jednak nie zwiedzie takie podejście do sprawy, bo nasz ogród, starannie urządzony i wypieszczony, wymaga uwiecznienia na kadrach równie profesjonalnych. A tego nauczyć się możemy na kolejnych warsztatach – tym razem Fotografii Natury. Poprowadzi je Tomek Ciesielski, który od 25 lat para się profesjonalną fotografią i jak mało kto umie zachować i uchwycić ulotne piękno zaklęte w przyrodzie. Warsztaty te – o których szerzej na następnej stronie – podzielone są także na część praktyczną i teoretyczną, co jest oczywiście konieczne, by zostać mistrzem fotografii.

Akademia Ogrodnika doskonałego otwiera swoje podwoje! Zapraszamy!