ZWIĘKSZAMY PODLEWANIE. W miarę poprawiania się warunków świetlnych rośliny budzą się z zimowego letargu. Wzmaga się fotosynteza, a przez to zapotrzebowanie na wodę, dlatego należy rośliny podlewać obficiej, częściej i większymi dawkami. Nadal jednak uważamy, aby nie było stagnującej wody w doniczce ani na podstawce.
ODMŁADZAMY TRZYKROTKI. Nadmiernie wydłużone, często pozbawione liści, pędy trzykrotek przestają być ozdobą mieszkań. Dlatego co jakiś czas należy z nich sporządzać sadzonki pędowe, które w temperaturze pokojowej bardzo szybko ukorzeniają się, wznawiają wzrost i stają się dekoracyjne. Sadzonki umieszcza się bezpośrednio w doniczkach docelowych, po kilka, aby rośliny z nich otrzymane były gęste. Do czasu ukorzenienia pojemniki z sadzonkami okrywamy folią.
PRZESADZAMY ROŚLINY DONICZKOWE. Przesadzamy rośliny, których korzenie przerosły już całą doniczkę i wydostały się na zewnątrz. Przesadzamy je do pojemników średnicy 2 cm większej, z otworem odpływowym. Jeżeli korzenie są zbyt długie, należy je skrócić tak, aby wyprostowane mieściły się w doniczce. Po posadzeniu rośliny obficie podlewamy i ustawiamy w jasnym i ciepłym miejscu.