DOKARMIAMY ROŚLINY.

Im rośliny obficiej i częściej podlewamy, tym częściej trzeba je nawozić, ponieważ część substancji pokarmowych ulega wypłukaniu. Bezpieczniejsze dla roślin jest częstsze dokarmianie roztworami nawozów o niskim stężeniu (0,15-0,2%) niż co jakiś czas nawozami o wyższym stężeniu. Na początku i pod koniec wegetacji rośliny dokarmiamy mniej intensywnie.

ŁATWE PODLEWANIE.

Rośliny w pojemnikach należy podlewać prawie codziennie, ale jest kilka sposobów, dzięki którym można zmniejszyć częstość podlewania:

1. Stosowanie hydrożeli, które zatrzymują wodę w podłożu. Sposób użycia: w odpowiednich proporcjach mieszamy preparat z podłożem przed posadzeniem roślin lub wsypujemy granulki hydrożelu do otworów w podłożu i obficie podlewamy.

2. W podłożu donic umieszczamy lejek (lub nawet kilka), do którego nalewamy wodę. Zapewni to równomierne rozprowadzanie i przenikanie wody do podłoża .

3. W sklepach ogrodniczych możemy kupić zestawy kroplujące (rozdzielnik wody, mini pompka i cienkie rurki), które umieszcza się w podłożu obok każdej rośliny.

4. Można też kupić nowoczesny system irygacyjny złożony z elektronicznego sterownika i czujnika wilgotności podłoża, linii kropkujących i kroplowników, które wbija się w podłoże.