Polska słynie na świecie ze swoich przyrodniczych cudów - w końcu to nasz kraj posiada "Zielone płuca Europy". 23 parki krajobrazowe, ponad 30 ogrody botaniczne, dziesiątki arboretów czy niezliczona ilość pominików przyrody - to wszystko czeka na miłośników natury i odpoczynku na świeżym powietrzu w samej tylko Polsce. Zebranie tych wyjątkowych miejsc na jednej mapie pozwoli nam wspólnie stworzyć bazę przyrodniczych obiektów wartych odwiedzenia!

Pomóż nam rozbudowywać tę mapę - piszcie w komentarzach pod artykułem jakie miejsca z Polski i świata powinny się na niej znaleźć. Zachęcamy do kontaktu również organizatorów wszelakich targów czy wydarzeń ogrodniczych oraz prywatne firmy np. centra ogrodnicze! 

Instrukcja obsługi

Nawigacja: mapę przegląda się przytrzymując lewy przycisk myszy i przeciągając mysz w pożądanym kierunku. Mapę przybliża się i oddala za pomocą myszy lub przycisków "+" i "-" w lewym dolnym roku mapy. 

Wybieranie kategorii: Pod przyciskiem w lewym górnym rogu znajduje się menu pozwalające włączać i wyłączać kategorie miejsc na mapie. Wystarczy zaznaczyć lub odznaczyć daną kategorię przyciskiem, by elementy zniknęły lub pojawiły się na mapie. 

Szczegóły miejsca: Klikając w pinezkę danego miejsca znaleźć można dodatkowe informacje, takie jak: dokładny adres lub link do strony internetowej.