- Brzoza brodawkowata ‘Youngii’ Betula pendula. Wolno rosnące (do 4-6 m) drzewo o parasolowatej, mocno zwisającej koronie (średnica 4-6 m). Wiotkie gałęzie sięgają ziemi. Liście wiosną jasnozielone, jesienią żółte. Nadaje się do sadzenia w wyeksponowanych miejscach i w pobliżu zbiorników wodnych. 

- Buk pospolity ‘Pendula’ Fagus sylvatica. Drzewo o gałęziach malowniczo zwisających i przewieszającym się wierzchołku. Rośnie wolno, dorasta do ok. 20 m. Odmianę tę można sadzić pojedynczo na trawnikach. Są również odmiany osiągające mniejsze rozmiary o ciemnopurpurowych liściach: ‘Purpurea Pendula’, ‘Purple Fountain’.

- Karagana syberyjska ‘Pendula’ Caragana arborescens. Krzew wysokości 1-1,5 m, zazwyczaj szczepiony na podkładce. Gałęzie zwisają blisko pnia i sięgają ziemi. Miododajne żółte kwiaty pojawiają się w maju. Odporna na zanieczyszczenie środowiska, dobrze rośnie w miejskich ogrodach.

- Jesion wyniosły ‘Pendula’ Fraxinus excelsior. Drzewo dorastające do 8-10 m o szerokiej koronie i pędach wygiętych do ziemi. Młode rośliny tworzą parasol, w starszym wieku bardziej się wypiętrzają. Nadaje się do sadzenia na trawnikach oraz w pobliżu zbiorników wodnych.

- Morwa biała ‘Pendula’ Morus alba. Małe drzewo tworzące parasolowatą koronę średnicy ok. 3 m. Wymaga szczepienia na wysokim pniu. Gałęzie zwisają. W sierpniu obsypane są czarnoczerwonymi bardzo smacznymi owocami. Jesienią liście wybarwiają się na żółto. Polecana zwłaszcza do małych ogrodów.

- Wiąz ‘Camperdownii’ Ulmus. Nieduże drzewo z malowniczą parasolowatą koroną – pędy i liście są wygięte do dołu. Średnica korony do 3 m. Można go sadzić w małych ogrodach, na trawniku. Parasolowata korona tworzy naturalną altanę, którą można wykorzystać jako miejsce odpoczynku.

- Jarząb pospolity ‘Pendula’ Sorbus aucuparia. Drzewo o szerokiej, nieregularnej koronie z poskręcanymi gałęziami zwisającymi aż do ziemi, dorasta do 3-5 m. W maju kwitnie na biało, jesienią rodzi czerwone owoce. Wymaga wyeksponowanego miejsca.

- Wiśnia różowa ‘Pendula’ Prunus subhirtella. Drzewo dorastające do 3-4 m, tworzy bardzo szeroką, luźną, parasolowatą koronę o średnicy podobnej jak wysokość. W kwietniu (przed rozwinięciem liści) obsypane białoróżowymi kwiatami (odmiana ‘Pendula Rosea’ ma kwiaty różowe). Jesienią liście przebarwiają się na pomarańczowoczerwono. Piękny soliter na trawnikach.

- Wierzba płacząca  ‘Chrysocoma’ Salix ×sepulcralis. Drzewo o szerokiej i gęstej koronie (dorasta do 20 m wys. i szer.). Wiotkie gałęzie zwisają prawie do ziemi. Charakterystyczne są bardzo długie i wąskie liście. Kwiaty (kotki koloru żółtego lub zielonego) rozwijają się równocześnie z liśćmi. Potrzebuje dużo miejsca, najlepiej na trawniku, nad brzegami zbiorników wodnych.