Kosz Ergo PopUp Fiskars

Jesienią w naszym ogrodzie rozpoczynamy prace od zgrabienia liści zalegających na trawniku bądź zagonach kwiatowych. Posłużył nam do ich zebrania kosz Ergo PopUp, dzięki któremu w szybki sposób udało się posortować ich resztki. Jego ciekawa i przemyślana konstrukcja pozwala na szybkie rozłożenie, poprzez odpięcie dwóch łączących klamerek. Jest stabilny poprzez spiralną konstrukcję wzmacniającą. Zebrane liście posłużyły nam jako środek wypełniający do kompostu ogrodniczego, który wykonaliśmy z palet. Ważne, aby nie dokładać chorych i spleśniałych liści, aby nie wprowadzić chorób grzybowych do kompostu.

Kosz jest idealny do zbierania mokrych odpadów ogrodowych (np. wilgotne liście), chwastów, ściętej trawy czy śmieci. Zapewnia on:

• Oszczędność miejsca - składany do wysokości 3 cm.

• Wyposażony w zaczepy umożliwiające szybkie złożenie.

• Wykonany z materiału odpornego na rozdarcie i pleśń.

• Łatwy w czyszczeniu.

• Wysokość po złożeniu: 30 mm, wysokość po rozłożeniu: 700 mm.

Zdjęcie: Archiwum prywatne

Grabie do trawnika Xact™Fiskars

Podczas grabienia liści oraz resztek owoców, takich jak zaschnięte gruszki czy śliwki pomogły nam niezwykle! lekkie grabie, których używanie było wręcz przyjemnością. W kilka chwil zebraliśmy nadmiar liści i pozostałości z trawnika. Ich szeroki rozstaw ząbków pozwalał na szybką pracę poprzez zwiększoną powierzchnię zbierającą.

Grabie do liści Xact z zębami o strukturze 3D i szeroką głowicą są idealnym rozwiązaniem do usuwania liści czy ściętej trawy z dużych i średniej wielkości powierzchni. Wyprofilowany trzonek z hartowanego aluminium zmniejsza ciężar narzędzia, co przekłada się na bardziej efektywną pracę. Ergonomiczna konstrukcja rękojeści z powłoką SoftGrip™ umożliwia wybranie odpowiedniej dla siebie pozycji chwytu i zapewnia wsparcie podczas pracy.

Zdjęcie: Archiwum prywatne

Sekator jednoręczny nożycowy PX94 PowerGearX Fiskars

Prace jesienne to także przycinanie. To doskonały moment, aby usunąć zdrewniałe pędy porzeczek czy też pielęgnacja róż. Tniemy je tak, aby odciążyć roślinę i przerzedzamy tak, aby mogła wypuścić nowe, zdrowsze pędy.

Podczas usuwania liści i łodyżek wykorzystaliśmy Sekator jednoręczny nożycowy PX94 PowerGearX L, który bardzo pewnie trzymało się w ręku. Miękkie i dobrze wyprofilowane uchwyty SoftGripTM sprawiały, ze cięcie było niezwykle proste i precyzyjne. Unikalny mechanizm PowerGearTM aż 3,5 raza ułatwia cięcie w porównaniu ze zwykłym mechanizmem. Ostrza to kolejny atut - zostały wykonane z bardzo twardej stali nierdzewnej (CrMoV). Górna powierzchnia ostrza posiada PTFE w celu obniżenia tarcia i osiągnięcia maksymalnej wydajności. To specjalna powłoka, która ma niski współczynnik tarcia - gładkie, szybkie i bezproblemowe cięcie za pierwszym razem. Dzięki temu rozwiązaniu nie obciążamy mięśni dłoni i nadgarstka, co jest niebywałą zaletą. Powłoka PTFE jest bardzo trudna do zwilżenia, co dodatkowo zabezpiecza ostrze przed rdzewieniem.

Zdjęcie: Archiwum prywatne

Odchwaszczacz Xact™ Fiskars

Jak jesień, to również czas na sadzenie czosnku! Wybieramy ten zdrowy, polski czosnek, który doskonale czuje się zarówno w gruncie, jak i podwyższonych grządkach, które wybraliśmy jako miejsce do nasadzeń. Odchwaszczacz Fiskars jest doskonały do usuwania perzu czy chwastów, natomiast my skupiliśmy się na jego innych walorach! Dodatkowo wspomógł nas w przygotowywaniu głębokich dołków do nasadzeń. Dzięki nim oczyściliśmy także powierzchnię, gdzie prowadziliśmy także sadzenie cebul kwiatowych tulipanów czy hiacyntów.

Odchwaszczacz Xact to idealne i skuteczne narzędzie do usuwania głęboko zakorzenionych chwastów, mniszków lekarskich czy małych roślin. Długie i ostre ostrze ze stali nierdzewnej zapewnia precyzję i gwarantuje efektywną pracę. Komfortowa, długa rączka z powłoką SoftGrip™ umożliwia wiele pozycji chwytu podczas użytkowania.

Zdjęcie: Archiwum prywatne

Kultywator Xact™ Fiskars i Grabie Xact™ małe

Podczas spulchniania gleby w podniesionych grządkach, użyliśmy kultywatora oraz małych grabi, które umożliwiły sprawne przygotowanie podłoża. Dzięki napowietrzeniu ziemia jest idealna do nasadzeń oraz praca przy pikowaniu przyjemniejsza. nasze podwyższone grządki przygotowaliśmy metodą DIY z palet, które wcześniej malowaliśmy i impregnowaliśmy bejcą.

Trwały i funkcjonalny kultywator Xact przeznaczony do spulchniania gleby, usuwania chwastów czy aeracji gleby. Długie i ostre zęby ze stali nierdzewnej zapewniają maksymalny kontakt z glebą, co wpływa na większą efektywność pracy. Komfortowa, długa rączka z powłoką SoftGrip™ umożliwia wiele pozycji chwytu podczas użytkowania.

Ręczne grabie wachlarzowe Xact są idealnym narzędziem do grabienia liści, chwastów i sadzonek traw w małych rabatach oraz trudno dostępnych miejscach. Głowica posiadająca 7 zębów ze stali nierdzewnej zapewnia najwyższą precyzję i kontrolę użytkowania. Komfortowa, długa rączka z powłoką SoftGrip™ umożliwia wiele pozycji chwytu podczas użytkowania.

Zdjęcie: Archiwum prywatne

Łopatka Xact™ Fiskars

Jesień to czas na wkopywanie ulubionych cebulek kwiatowych! Wybraliśmy do tego zadania ukochane tulipany, hiacynty oraz narcyzy. Pomogła nam w tym wygodna łopatka, dzięki której wkopanie cebulek było bajecznie proste i szybkie! Wygodna rękojeść sprawiała, ze po pracy nad kilkudziesięcioma dołkami nie czuliśmy obciążenia nadgarstka!

Doskonała łopatka do sadzenia i przesadzania roślin, nawet w twardym podłożu. Duża głowica ze stali nierdzewnej z ostrymi krawędziami, dzięki czemu szybciej wbija się w ziemię i łatwo przecina twardą darń. Rękojeść pokryta powłoką Softgrip™ dla większego komfortu użytkowania. Dłuższy uchwyt dla wygodnej pracy w różnych warunkach, także w trudno dostępnych miejscach. Specjalny otwór do zawieszania narzędzia na haku.

Zdjęcie: Archiwum prywatne

Siekiera rozłupująca X11 Fiskars

Podczas jesiennych prac ogrodowych pozostałości po wycince drzew musieliśmy posortować na mniejsze części nadające się na opał lub do zmielenia na wióry ogrodnicze. takie wióry używamy do okrywania powierzchni wokół drzewek czy krzewów, które skutecznie ochraniają je przed zimą oraz utratą wilgoci.

Siekiera rozłupująca ma doskonale wyważony uchwyt, który pewnie trzyma się w dłoni. Dzięki powłoce jest solidna i niezwykle ostra. Praca zaplanowana na kilka godzin znacznie się skróciła i sprawiła, że stała się przyjemniejsza!

Zdjęcie: Archiwum prywatne