Horoskop ogrodniczy podpowiada, jak połączyć nasze znaki zodiaków z popularnymi i dobrze znanymi roślinami. Czy sprawdza się również w Waszym przypadku?

Baran - Sukulent

Opieka nad sukulentem jest prosta, ponieważ nie wymaga specjalnego traktowania poza okazjonalnym podlewaniem i dużą ilością światła. Najpiękniejsze odmiany pochodzą od kolorowych sukulentów, które kwitną w słońcu. To bezpośrednio odzwierciedla przepełnioną ilość energii, jaką posiada Baran, oraz jego stałą potrzebę pozostawania aktywnym. Architektoniczne liście przywodzą na myśl prostolinijną opinię Barana i pozornie ostry język. Jednak ich szczerość wynika przede wszystkim z wysokiej wrażliwości na kłamstwo i zatajanie.

Byk - Figowiec

Figowce to pożądane rośliny, popularne zarówno wśród projektantów wnętrz, jak i mieszkańców mieszkań. Ta roślina ma reputację dość wymagającej w pielęgnacji, ale to sprawia, że ​​Byk jest dla niej idealnym rodzicem! Ludzie z tym znakiem są wytrwali, cierpliwi i zawsze doprowadzą wszystko do końca. Te cechy, w połączeniu z fascynacją Byka do luksusowych przedmiotów, uczynią go jednym z najbardziej kochających właścicieli roślin!

Bliźnięta - Filodendron

Ta roślina może przystosować się do większości środowisk wewnętrznych i rozwijać się w różnych warunkach oświetleniowych, podobnie jak wiele charakterne Bliźnięta. W szczególności filodendrony z koronkowymi liśćmi są w rzeczywistości pionowymi pnączami. Jest to sprzeczne z większością roślin winorośli, które zwykle wiszą nisko i zwisają wokół swojej doniczki. Ich jasne i nieco jaskrawe liście odzwierciedlają wrodzone poczucie optymizmu Bliźniąt w obliczu każdego wyzwania. Odzwierciedlają także społeczną naturę Bliźniąt i chęć odkrywania nowych pomysłów.

Rak - Pachira

Pielęgnująca natura Raka przyniesie wiele radości tej roślinie, która z kolei przyniesie dobrobyt i szczęście w całym domu. Raki kochają być domatorami, dlatego też to jeden z najlepszych znaków zodiaku do opieki nad roślinami. Na przykład preferencje pachiry do głębokiego podlewania systemu korzeniowego odzwierciedla trwałą miłość Raka do bliskich im osób. Skręcone pnie rośliny ukazują miłość Raka do jego rodziny. Te rośliny są najlepszym prezentem, który możesz dać Rakowi ze względu na ich miłość do wartości sentymentalnych.

Lew - Bromelia

Te tropikalne rośliny rozwijają się w ciepłym klimacie i uzupełniają ognistą osobowość Lwa! Jaskrawe kolory i egzotyczne korzenie bromelii są również bezpośrednim odzwierciedleniem efektownego charakteru Lwa i chęci wyruszenia na zabawne i luksusowe przygody. Bromelie nie potrzebują wiele uwagi, aby przetrwać. Jest to świetne rozwiązanie dla zodiakalnych Lwów którzy czasami mogą od czasu do czasu nieumyślnie zaniedbać swoją roślinę.

Panna - Kauczukowiec

Drzewa kauczukowe są często mylone ze sztucznymi roślinami ze względu na ich błyszczące zielone liście. Ta trudna sytuacja jest najbardziej rozumiana i doceniana przez Panny, które są czasami niezrozumiane z powodu ich niesamowicie wysokich standardów zarówno dla siebie i innych. Jednak Panny są w rzeczywistości bardzo troskliwymi ludźmi, którzy robią wszystko z poczucia obowiązku dla innych. To głębokie dążenie do ochrony i odpowiedzialności ułatwia Pannom nadążanie za regularną pielęgnacją i konserwacją drzewa kauczukowego.

Waga - Monstera

Symetrycznie rozszczepione liście monstery świadczą bezpośrednio o potrzebie równowagi i harmonii we wszystkich aspektach życia Wagi. Jeśli są one odpowiednio pielęgnowane, mogą stać się niecodziennie pięknymi roślinami o rozłożystych liściach. Jest to bezpośrednie dopasowanie do zodiakalnych Wag na poziomie symbolicznym i dosłownym. Długie, rozłożyste liście reprezentują tętniące życiem życie towarzyskie Wagi. Poza tym monstera to świetny początek rozmowy dla każdego gościa w domu Wagi - skupia na sobie uwagę, tak jak chciałaby tego zodiakalna Waga.

Skorpion - Dracena

Jedną z najlepszych cech dracen jest to, że zawsze "wskażą" ci, czego potrzebują. Na przykład ich liście zaczną opadać lub żółkną, jeśli dostaną za dużo wody. Skorpiony to nieliczni, którzy będą szanować i cenić bezpośredniość draceny, ponieważ oni również nigdy nie zawahają się powiedzieć, co myślą. Uderzające żółto-zielone liście tej rośliny są również symbolem gorącej osobowości Skorpiona. Aby mieć pewność, że liście draceny nigdy nie opadną, należy odpowiednio ją pielęgnować.

Strzelec - Alokazja

Liście w kształcie serca i ogólna rzadkość Alokazji sprawiają, że roślina ta wyróżnia się na tle bardziej tradycyjnych roślin domowych. Jest bardzo ekstrawertyczna, tak jak Strzelec! Ta roślina pochodzi z Filipin i przemawia bezpośrednio do zodiakalnych Strzelców. Te rośliny są również znane z tego, że potrzebują trochę dodatkowej miłości i troski, więc ich zodiakalni opiekunowie są idealni dzięki ich niezłomnemu pragnieniu, aby zawsze osiągać swoje cele.

Koziorożec - Bonsai

Uprawa bonsai to stara tradycja, której korzenie sięgają starożytnych Chin. To hobby zostało później przekształcone i ponownie rozwinięte w ramach japońskiego buddyzmu zen. Dbanie o bonsai jest obecnie postrzegane jako forma sztuki, w której ludzie spędzają dużo czasu zajmując się bonsai. Ilość dyscypliny wymagana do tego dążenia i jej głębokie korzenie w tradycji sprawiają, że jest to doskonała roślina i najbardziej idealne zajęcie dla Koziorożców. To niezłomne osobowości, które gdy coś zaczną, kończą powierzone im zadanie.

Wodnik - Epipremnum

Ta roślina ma długie, zwisające liście z piękną białą barwą, która odzwierciedla wizjonerską naturę Wodnika, barwną osobowość oraz chęć rozgałęzienia się czyli rozwoju. Nic dziwnego, że idealna roślina dla Wodnika jest również rośliną oczyszczającą powietrze, która ułatwia innym oddychanie.

Ryby - Zamioculcas

Te rośliny wybaczają, gdy ich opiekunowie zapominają je podlewać, a idealna ilość światła nie jest dla nich niezbędna. Ryby zapewnią zamioculcasom najlepszą opiekę, ponieważ rozumieją i cenią delikatną i tolerancyjną naturę rośliny. Marzycielskie Ryby uwielbiają towarzystwo roślin, dlatego świetnie spełniają się w ich uprawie.