Innowacyjne rozwiązania zastosowane w siekierach generacji X zostały ponownie poddane skrupulatnym badaniom, dzięki którym udało się jeszcze bardziej ulepszyć znane wszystkim modele.

Czwarta generacja siekier to wyjątkowa jakość w jeszcze lepszym wydaniu. Zastosowane do tej pory optymalne wyważenie siekier X ulepszono specjalnym trzonkiem wykończonym elementem wzmacniającym chwyt narzędzia.  

Bezpieczeństwo i komfort pracy są najważniejsze, dlatego wszystkie siekiery X są wyposażone w specjalnie profilowany trzonek, uniemożliwiający wyślizgnięcie się narzędzia z dłoni podczas pracy. Mocowanie trzonka na głowicy odbywa się metodą wtryskową co gwarantuje stabilność ostrza, a sama głowica jest podwójnie hartowana dla zachowania jak najwyższej jakość stali. Zastosowanie do produkcji siekier X materiałów najwyższej jakości, takich jak między innymi wyjątkowo lekkie tworzywo FiberComp™ sprawia, że siekiery te są nie tylko wyjątkowo lekkie 
i komfortowe w użyciu, ale również stają się praktycznie niezniszczalne.

 


Dzięki analizie wyborów konsumenckich postanowiono ujednolicić nazwy 
i poszerzyć możliwość wyboru wielkości siekier. Dodatkowym ułatwieniem dla konsumentów jest charakterystyczne rozróżnienie siekier ciesielskich od rozłupujących, poprzez zastosowanie dwóch kolorów ostrza.

Aby siekiera była bezpieczna w przewożeniu i przechowywaniu, w serii X zastosowano specjalną osłonę. W nowej generacji jest ona w pomarańczowym kolorze.