Sympatia i zaufanie do włoskiej marki nie słabnie mimo upływu lat. Fiat nigdy nie ustawał w staraniach, by trafiać w gusta nawet najbardziej wymagających klientów, a do takich niewątpliwie zaliczają się sympatycy ogrodnictwa. Co można im zaoferować?

Niezależnie, czy jedziemy na działkę, czy długie wakacje, Tipo zagwarantuje najwyższy komfort jazdy pięcioosobowej rodzinie. I nigdy się w drodze nie zgubi, bo pokładowa nawigacja wskaże precyzyjnie optymalną trasę. Dla podróżujących z dziećmi ważne będzie to, że wersja sedan ma rekordowo duży bagażnik o pojemności 520 litrów, co czyni ten model najbardziej przestronnym autem w swojej klasie.

 

 

 

I ta liczba schowków w kabinie – łącznie mają one pojemność 12 litrów! O bezpieczeństwo pasażerów dba aż 6 poduszek powietrznych. Warto podkreślić, że do wyboru mamy kilka oszczędnych, dynamicznych i wytrzymałych silników – od benzynowego 1,4 o mocy 95 koni mechanicznych, do silnika Diesla o mocy 120 koni mechanicznych.

Tipo przekonuje niskimi kosztami utrzymania i eksploatacji, łatwo dostępnym serwisem oraz atrakcyjną ceną, wynoszącą dla podstawowych modeli nieco ponad 40 tysięcy złotych. Tak niewiele trzeba, by mieć tak wiele. Szerokiej drogi!

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Z myślą o wygodzie kierowcy Fiat tipo wyposażony jest w najbardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Ma 6 poduszek powietrznych i system stabilizacji toru jazdy ESC oraz Hill Holder ułatwiający ruszanie pod górę, a także układ ABS z elektronicznym systemem podziału siły hamowania (EBD), światła przeciwmgłowe z funkcją doświetlania zakrętów oraz system monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS).

W każdym samochodzie są: klimatyzacja, radio z portem USB i czterema głośnikami oraz elektrycznie sterowane szyby. W wybranych wersjach dostępna jest skórzana gałka dźwigni zmiany biegów, a także pokryta skórą kierownica z przyciskami sterowania radioodtwarzaczem.