Detergenty ze spiżarni

Jabłka, cytryny, wyciąg z kokosa, jarzębina, zielona herbata… To nie lista zakupów w sklepie spożywczym. Ani przepis na orzeźwiający napój. To składniki wykorzystywane do produkcji ekologicznych środków czystości. Wyciąg z kokosa odpowiada za nabłyszczanie i spienianie. Ekstrakt z jarzębiny doskonale konserwuje. Kwas jabłkowy i cytrynowy usuwa osady mineralne z wody. Z buraka cukrowego powstaje wyciąg alkoholowy, który działa odtłuszczająco.  Pozostaje kwestia odpowiednich receptur i mamy detergent. Naturalny i skuteczny.

Na zdrowie

Coraz więcej osób ma ograniczoną tolerancję na tradycyjne środki czystości. Środki czystości pochodzenia naturalnego, jeżeli pozbawione są substancji niebezpiecznych dla zdrowia takich jak formaldehyd, eter glikolu, fosforany, kwas etylenodiaminotetraoctowy (EDTA) czy nitrylotrioctowy (NTA), minimalizują ryzyko wystąpienia alergii. Ważne jest również, aby zastosowane w produktach substancje były neutralne dla żywności i napojów, które miały kontakt z czyszczoną powierzchnią. Szczególnie, gdy mówimy o produktach użytych do czyszczenia sprzętu AGD, blatów kuchennych czy zlewozmywaków. W przypadku chemii gospodarczej drażniące mogą być również opary. Osoby uczulone powinny szukać produktów, których substancje zapachowe nie wywołują reakcji alergicznych. Można też iść krok dalej, czyli poddać środki czystości testom dermatologicznym stosowanym w przypadku kosmetyków. Pozwalają one stwierdzić, czy preparat nie powoduje zaczerwienienia skóry lub innych efektów niepożądanych.

 

Przyjazne dla środowiska

Po użyciu detergent trafia do środowiska w postaci ścieku. Ekologiczne środki czyszczące mają mniejszy wpływ na naturę niż tradycyjne. Zgodnie z obowiązującymi normami produkt możemy określić jako ekologiczny, jeżeli biodegradacji podlegają użyte w nim substancje powierzchniowo czynne. Możliwe jest również osiągnięcie całkowitej biodegradowalności wszystkich składników produktu. Jeżeli cała mieszanina, czyli wszystkie tworzące ją składniki całkowicie ulegają przetworzeniu przez bakterie w wodę czy dwutlenek węgla, mówimy o biodegradowalności w 100%. 

 

Co wiemy o Ecolabel

To oficjalny certyfikat ustanowiony przez Komisję Europejską Unii Europejskiej. Daje gwarancję, że wybrany produkt spełnia najbardziej wymagające kryteria ekologiczne na każdym etapie: od wydobycia surowców, produkcji, pakowania, do eksploatacji i utylizacji. Ecolabel to jedyny oficjalny certyfikat tego rodzaju. Obecnie istnieje 50 kategorii produktów lub usług, w ramach których jest przyznawany.
W dziedzinie produktów gospodarstwa domowego jest to jedynie pięć grup towarowych :

 • płyny do mycia naczyń,
 • detergenty do tekstyliów,
 • detergenty do zmywarek,
 • uniwersalne środki czyszczące oraz środki do czyszczenia urządzeń sanitarnych
 • i produkty czyszczące (do rozcieńczenia lub do rozpuszczania, środki do czyszczenia okien, oraz produkty gotowe do użycia).

Przyznanie Europejskiego Oznakowania Ekologicznego Ecolabel gwarantuje wysoką skuteczność produktu i bezpieczeństwo jego użytkownika.

Soluvert – ekologiczne środki czystości dla Twojego domu

Wierzymy, że dom to oaza spokoju, miejsce gdzie naprawdę odpoczywamy, czujemy się dobrze i bezpiecznie. To miejsce, w którym nasze zdrowie, a przede wszystkim zdrowie naszych dzieci nie jest zagrożone. Dlatego właśnie produkty Soluvert zostały opracowane specjalnie tak, aby służyć Tobie i Twoim najbliższym. Pracując nad ich recepturą, zwracamy uwagę na to, aby działały w sposób optymalny na czyszczone powierzchnie, a jednocześnie były możliwie najbezpieczniejsze dla Ciebie i Twojej rodziny.

Aktywne składniki pochodzenia naturalnego, bezpieczne dla Twojego zdrowia

Żaden z aktywnych składników zastosowanych w naszych recepturach niej jest toksyczny lub niebezpieczny dla zdrowia.
Nasze produkty nie zawierają :

 • tormaldehydu
 • piżma syntetycznego
 • eteru glikolu
 • fosforanów
 • kwasu etylenodiaminotetraoctowego (EDTA)
 • kwasu nitrylotrioctowego (NTA)

Zastosowane przez nas aktywne składniki nie zwiększają ryzyka zachorowań, ponieważ receptury naszych produktów nie zawierają  substancji rakotwórczych ani substancji, które działają szkodliwie na płodność i rozrodczość.
Ograniczyliśmy również  obecność Lotnych Związków Organicznych:  całkowita zawartość LZO poniżej 10%.
Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami, którzy przestrzegają norm zawartości dostarczanych substancji.

Aktywne składniki naszych produktów mogą mieć kontakt z żywnością

Zastosowane w naszych produktach substancje nie są toksyczne dla żywności i napojów, które miały kontakt z powierzchnią czyszczoną tymi środkami.

Produkty Soluvert mogą być więc bezpiecznie stosowane w kuchni, na blatach, w zlewach, …

Piękny zapach, który nie powoduje alergii

Ryzyko wystąpienia alergii podczas stosowania produktów codziennego użytku, w tym środków czystości, stale rośnie. W laboratoriach Soluvert staramy się istotnie ograniczyć to zjawisko. Stworzyliśmy więc produkty nie zawierające alergenów*. Zawarte w nich niepowtarzalne składniki zapachowe otoczą Cię oryginalnym, wyrafinowanym zapachem, przywodzącym na myśl przyjemne chwile…

Testowane dermatologicznie receptury, które nie podrażniają skóry

Produkty, które podczas stosowania pozostają w bezpośrednim kontakcie ze skórą, zostały poddane testom laboratoryjnym oceniającym ich toksyczność i bezpieczeństwo składników. Oczywiście, żaden z produktów Soluvert nie jest testowane na zwierzętach.

Więcej na: www.soluvert.pl

* zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 648/2004 w sprawie detergentów.