Z ogromną przyjemnością uchylam furtkę do mojego ogrodu i zapraszam do przyjrzenia się z bliska roślinom, które postanowiły u mnie zagościć w naszym ogrodzie.
Tą moją wiosnę uwielbiam za jej piękną zieleń, traw, pierwsze kwiaty, śpiew ptaków, słońce za oknem budzące mnie. Kwiaty to moja wielka miłość trzeba się do nich uśmiechać, a one odbierają nasze nastroje i odwdzięczają wspaniałym wzrostem...:) Trudno mi wyobrazić sobie nasz ogród bez tych pięknych kwiatów.
Mamy w ogrodzie grupę różaneczników i azalii to - barwny spektakl można je podziwiać z wysokości jako seniorzy w naszym ogrodzie, to piękne krzewy obsypane cudownymi kwiatami.
Gdy nastaje pełnia lata zakwitają wiele różnorodnych odmian powojników, róż, pnączy urzekającymi kwiatami wdzięcznie wspinającymi się po kratach , pni drzew.... A każdy kwiat rosnący w ogrodzie i zmagający się z prawami natury jest sto razy piękniejszy niż ten, który tylko pręży się w wazonie...
Od samego początku w naszym ogrodzie królują wyjątkowe, piękne byliny na imię mają żurawki rosnące w cienistych miejscach, słonecznych miejscach ogrodu. Oczarowała mnie ta atrakcyjna roślina, stała się ozdobą nie tylko rabat w naszym ogrodzie ale znalazła swoje miejsce na pierwszym planie w pojemnikach. Przykuwając wzrok głównie liśćmi przemieniły się w trakcyjne rośliny a kwiaty ich to tylko uroczy dodatek, dlatego nie mogę się oprzeć kolejnej zakupionej żurawki.
Ogród - to moja przestrzeń dająca nam radość i odpoczynek... czaruje zmysły... wabi zapachami, zaskakuje kształtami i kolorami. Ogród, żeby cieszył, musi być wciąż tworzony, zmieniany, dopasowywany do aktualnych potrzeb całej rodziny Trudno mi wyobrazić sobie mój ogród bez tych pięknych kwiatów.
W ogrodzie można znalezć wiele ścieżek i uroczych zakątków, które prowadzą gościa w coraz to nowe miejsca w ogrodzie.
Naszą najnowszą inspiracja ogrodową w ostatnim czasie została zaprojektowana i wykonana własnoręcznie przez mojego męża była rozbudowa przy naszej altance - kuchni ogrodowej z piecem oraz grillowędzarnikiem a jednocześnie sam wykonuje elementy drewniane i dekoracyjne jakie znajdują się w ogrodzie, za co mu jestem bardzo wdzięczna. Pomaga mi w przesadzaniu większych krzewów z którymi sama sobie nie daję rady. Służy nam do wypoczynku i miłego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym i przyjaciół na łonie natury, przy blasku i zachodzie słońca, kropli deszczu, odpoczywając i rozmyślając przy śpiewie ptaków, widoczków na piękne kolorowe kobierce kwiatów. A do tego unoszących wonnych zapachów kwiatowych dodaje nam energii i siły na każdy kolejny dzień. W ogrodzie oprócz roślin ozdobnych znalazło się miejsce na kącik sadowy oraz wszystkie warzywa i zioła niezbędne potrzebne do kuchni.
Naszą najlepszą aranżacja ogrodu jest silnie rosnący i pnący winobluszcz pięciolistkowy, zwany dzikim winem okrywa naszą altankę nazywamy ją "zieloną muszlą" to tutaj można się schować przed słońcem w południowy upalny dzień daje błogi cień, można odpocząć od słońca a równocześnie podziwiać zakątki ogrodowe i za to sobie ją bardzo chwalimy. Od września daje niezapomniany barwny gejzer jesiennych kolorów.
Jest taki nasz ogród, tworzymy go z pasją i zostawiamy w nim całe swoje serce i duszę całą. I myślę sobie,że nadchodzący barwny jesienny ogród jest darem od natury, która stworzyła jesień aby wynagrodzić nam nadchodzącą pustą i chłodną zimę oraz długie oczekiwanie na wiosnę.
Aby wszystko by pięknie wyglądało i rosło w ogrodzie trzeba poświęcić trochę czasu i serca.