- Skalnica wykształca około półmetrowe rozłogi, na których znajdują się odkłady. Godna polecenia jest trójkolorowa odmiana ‘Tricolor’. Na jasnych stanowiskach jej liście nabierają intensywnego wybarwienia. Podlewamy ją umiarkowanie, aczkolwiek regularnie.

- Figowiec pnący Ficus pumila ‘Variegata’ ma sercowate liście obwiedzione kremowobiałym kołnierzem. Figowiec musi być regularnie podlewany, w przeciwnym razie gubi liście. W miejscach niedosłonecznionych jasne wybarwienia są mniejsze.

 - Ceropegia jest rośliną łatwą w uprawie i pielęgnacji. Doskonale prezentuje się w wysokich osłonkach, na cokołach i w wiszących koszach. Można przycinać zbyt długie pędy. Ceropegia nie lubi zalewania wodą. 

- Eschynantus jest epifitem wywodzącym się z lasów tropikalnych, dlatego najlepiej czuje się w ciepłym, jasnym i wilgotnym środowisku. Kwitnie na czerwono wczesnym latem. Do podlewania stosujemy miękką letnią wodę. Eschynantus osiąga wysokość ok. 60 centymetrów.

- Dzbanecznik to jedna z oryginalniejszych roślin do mieszkań. Wiszące dzbany to nic innego, jak tzw. liście pułapkowe. Dzbanecznik lubi ciepło i wilgoć. Rośliny nie podlewamy, lecz zraszamy regularnie miękką wodą. Nie zasilamy.

Ładne w formie i niewymagające

- Ripsalis jest sukulentem zbudowanym z pałeczkowatych mięsistych pędów. Może być podlewany raz w tygodniu. Najlepiej rośnie w miejscach jasnych, lecz nienasłonecznionych.

- Starzec Senecio rowleyanus tworzy nawet dwumetrowe pędy obsadzone kulistymi liśćmi. Roślinę podlewamy, gdy ziemia robi się sucha. Kwiaty tego gatunku mają cynamonowy zapach.

- Rozchodnik Sedum morganianum magazynuje w pędach dużą ilość wody i dlatego może się długo rozwijać bez podlewania. Gatunek ten czuje się najlepiej na słonecznym stanowisku.