Altana nadaje ogrodowi charakter, zbliża domowników i pomaga pielęgnować wzajemne relacje. Przez cały sezon to właśnie tu skupia się życie towarzyskie podczas spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Altankę łatwo zaaranżować i sprawić, że będzie miejscem, w którym przyjemnie wypocząć. Można do niej wstawić meble, spożywać posiłki, a także schronić się przed słońcem, wiatrem czy deszczem.

 

 

Jak wybrać najlepszą altanę?

Już podczas wyboru projektu warto zwrócić uwagę na to, aby altana pasowała zarówno do ogrodu, jak i do domu. Dbałość o każdy szczegół pomoże nam uniknąć błędów aranżacyjnych, które poważnie zaburzą harmonię ogrodu.

Altana musi być na tyle duża, by zmieścił się w niej komplet wygodnych mebli ogrodowych. Prostą altankę można naturalnie zbudować samemu, ale jeśli marzymy o letnim domku z prawdziwego zdarzenia, lepiej poszukać jej bezpośrednio u producenta.

Co wziąć pod uwagę, planując postawienie altany?

Wybór miejsca, w którym stanie altana, to sprawa indywidualna, ale ważne jest, aby lokalizacja zapewniała choć odrobinę prywatności i wygodne dojście.

Przed postawieniem altanki pamiętajmy o przygotowaniu podłoża: dla lekkich konstrukcji otwartych z delikatną kratą angielską oraz prostych zadaszeń wystarczy kilka płytek chodnikowych lub też kostka brukowa, odpowiednio wypoziomowane.

Jaką altanę ogrodową wybrać?

To na nich zainstalujemy modułową podłogę. Bardzo ważne jest to, aby teren pod altanę był dobrze wypoziomowany, co zagwarantuje późniejszy poprawny montaż altany i jej stabilność.

Należy także pamiętać, aby materiał, którego użyjemy do budowy altanki, był dobrze zabezpieczony przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.