Tradycyjne podkłady wykorzystywane przez florystów dobrze spełniają zwoją funkcję, jednak z punktu widzenia estetyki wymagają przykrycia. Zupełnie inaczej sprawa wygląda kiedy użyjemy Agrowermikulitu. Z daleka wyglądem przypomina drobne kamyki o łuskowatej budowie, ale jest miękki i delikatny dla kwiatowych łodyg, a ponadto doskonale wchłania wodę i oddaje ją roślinom.
Przyjrzeliśmy się jak powstaje taka wiosenno-świąteczna aranżacja w kwiaciarni „Cuda Wianki” w Bełchatowie.
Agrowermikulit nasypany do szklanego wazonu w kształcie kuli nie tylko jest ekologiczny, ale przede wszystkim nie gnije i pleśnieje. A jest to częsty problem w wazonach pełnych kwiatów. Wystarczy więc puścić wodzę fantazji, dobrać rośliny i dodatkowe elementy dekoracyjne, a potem wyeksponować w dogodnym miejscu i regularnie podlewać. Propozycja Pań Ewy i Justyny doda elegancji na świątecznym stole.
Dla osób, które preferują tradycyjne bukiety… polecamy wstawić do wazonu kwiaty, zasypać Agrowermikulitem i zalać wodą. Prosto, szybko i zamiast wymiany wody po dwóch, trzech dniach na świeżą wystarczy ją tylko dolać, a kwiaty będą długo cieszyły oczy świeżością.
Co ciekawe wykorzystany w ten sposób Agrowermikulit nie traci swoich właściwości wchłaniania i oddawania wody, więc może być wykorzystany ponownie w wazonie, lub po zmieszaniu z ziemią dbać o system korzeniowy i środowisko powietrzno-wodne roślin doniczkowych w domu, lub na ogrodowych rabatkach.