Spis treści:

 1. Połącz i posprzątaj
 2. Połącz i piel

Połącz i posprzątaj z Fiskars

Wiosną jak co roku, ogrom pracy już na horyzoncie. Zaczynamy od czyszczenia rabat z chwastów, ściągamy resztki liści po jesieni i zimie z zeszłego roku. Dodatkowo skupiamy się coraz częściej na oczyszczaniu trawnika z części uschniętej trawy i innych resztek w celu późniejszego nawożenia i uzupełniania ubytków. Doskonale wiemy, ile narzędzi w tym czasie jest potrzebnych - od motyki, grabi, szczotek, kultywatorów czy też odchwaszczaczy. Przetestowaliśmy rewolucyjny system narzędzi z wymiennymi głowicami, który pozwolił na uzyskanie jednego wygodnego trzonu i kilka niezwykle wytrzymałych głowic.

Trzonek QuikFit™ Fiskars jest bardzo wygodny, lekki i wytrzymały. Sprawdzi się także u wyższych osób - dzięki ergonomicznej i przemyślanej budowie Twój kręgosłup nie będzie narażony na niewygodną pozycję podczas sprzątania, pielenia czy innych prac ogrodowych.

Posiada:

 • Miękki uchwyt dla większej wygody użytkowania
 • Specjalny, łezkowaty przekrój oraz zaciskowa końcówka
 • Barwiony trzonek z utwardzonego aluminium
 • Otwór do zawieszania na końcu trzonka

Grabie do liści z serii QuickFit sprawdzą się zarówno podczas wiosennych, jak i jesiennych porządków. To wysokiej jakości grabie, które ułatwiały prace podczas grabienia liści czy innych połamanych drobnych gałęzi. Głowica z wytrzymałego tworzywa ma ergonomiczny kształt i posiada 11 elastycznych zębów. Ten rodzaj zębów zapobiega wbijaniu się w liście. Za sprawą szerokości roboczej - 22 cm i nowoczesnych zębów grabienie liści jest bardziej efektywne.

Szczotka świetnie sprawdziła się zarówno na tarasie domku działkowego, jak i przy uprzątnięciu chodnika prowadzącego do wyjścia. Ergonomiczny i niezwykle wygodny trzonek pozwalał na pracę bez większego wysiłku i niepotrzebnego schylania się. Włosie szczotki świetnie zbiera nawet najdrobniejsze resztki czy piasek. Włoski są odporne na odgniecenia i bardzo elastyczne. Dzięki specjalnemu systemowi mocującemu mamy pewność, że szczotka pozostanie na miejscu nawet przy mocniejszym nacisku.

Szeroka szczotka Fiskars QuikFit doskonale sprawdzi się podczas porządkowania gładkich i dużych powierzchni, jak taras czy posadzka na patio. Szeroka głowica wykonana z wysokiej jakości tworzywa i miękkie włosie ułatwiają zamiatanie większych powierzchni. Szczotka może być używana ze wszystkimi trzonkami QuikFit.

Na wiosnę oczyszczamy trawnik z resztek oraz zeschłej trawy, która uniemożliwia prawidłowe nawożenie oraz podlewanie. Grabie są bardzo wytrzymałe - podczas sprzątania świetnie poradziły sobie z wyciągnięciem zbędnych odpadów organicznych, nie niszcząc przy tym trawnika. Ząbki są dodatkowo wzmacniane grzbietem, który zapobiega ich rozwidlaniu się. Specjalny system mocujący do trzonka sprawia, że trzymają się niezwykle pewnie i nawet przy większym nacisku pozostają na miejscu.

Nadają się do grabienia wysokiej trawy i uprawiania ziemi, a także do przygotowywania podściółki, wyrównywania ziemi i piasku oraz sadzenia nasion. Są nieodzowne podczas zakładania trawnika i przygotowywania powierzchni do obsiewu.

 • Idealne podczas zakładania trawnika i przygotowywania powierzchni do obsiewu
 • Głowica z tworzywa FiberComp™

Szczotka wąska Fiskars QuikFit to ciekawa i poręczna głowica, która pozwoli na posprzątanie liści, resztek i pozostałości w trudno dostępnych częściach patio, tarasu czy chodnika. To opcja dla tych, którzy szukają mniejszej i węższej szczotki typu zmiotka. Jest wytrzymała, poręczna i zagarnia cały brud i niechciane kawałki materii organicznej. Specjalnie mocowanie umożliwia na pewną pracę. Następnie szybki demontaż umożliwia zamocowanie kolejnej głowicy.

Szczotka wąska Fiskars QuikFit posiada długie włókna, które sprawdzą się podczas porządkowania powierzchni z liści czy gruzu. Kształt głowicy umożliwia również zamiatanie schodów. Szczotka może być używana ze wszystkimi trzonkami QuikFit. 

Posiada:

 • Długie włókna doskonale sprawdzą się przy zamiataniu gruzu i liści
 • Głowica wykonana z wysokiej jakości tworzywa

Połącz i piel z Fiskars

Pielenie i odchwaszczanie to niewdzięczna praca, o której każdy ogrodnik z chęcią by zapomniał! Podczas wyrównywania krawędzi trawnika, pielenia oraz oczyszczania grządek pomogły nam głowice specjalnie do tego dedykowane marki Fiskars. Już teraz zdradzimy, ze praca stała się o wiele przyjemniejsza i efektywniejsza!

Nóż do darni QuikFit to przydatne narzędzie podczas wielu prac ogrodowych. Pomocny jest przy tworzeniu ścieżek, poszerzania alejki ogrodowej czy też wyznaczeniu granicy między trawnikiem a rabatami kwietnymi. tak też było w naszym przypadku. Szybko i sprawnie zaznaczyliśmy granicę między trawnikiem, a miejscem, gdzie rosną róże czy lilie. Głowica w półokrągłym kształcie powstała ze stali, dzięki czemu pozwala na skuteczne i wygodne kształtowanie ogrodowych powierzchni.

Grabie do róż QuikFit są idealne do pielęgnacji małych kwietników. Posiadają głowicę z hartowanej stali borowej. Specjalna końcówka z szeroko rozstawionymi ząbkami sprawdza się przy pielęgnacji róż. Podczas odgarniania liści, resztek organicznych oraz gałązek nie niszczymy podstawy rośliny. Głowica jest pomocna także do rozgrabiania ziemi oraz podczas rozprowadzania nawozów w podwyższonych grządkach.

Podczas pielęgnacji wysokich grządek sprawdził się kultywator, który niezwykle szybko pomógł w spulchnieniu gleby i przygotowaniu jej na siew oraz nasadzenia. W tym roku postawiliśmy na marchew z własnego ogrodu oraz pietruszkę, która wymaga dość żyznego podłoża z kompostem. Kultywator QuikFit ma mocny i niezwykle wytrzymały trójząb odporny na wyginanie.

Nadaje się do:

 • Do uprawy, rozpulchniania, spulchniania oraz napowietrzania gleby
 • Odpowiedni do przygotowania i utrzymania rozsadnika
 • Głowica z hartowanej stali

Kultywator QuikFit w mniejszej wersji to poręczny przyjaciel każdego ogrodnika! Świetnie sprawdzi się przy spulchnianiu ziemi w mniejszych rabatkach oraz pomiędzy roślinami. Nam posłużył przy rozpulchnianiu ziemi w kwietnikach, skrzynkach na truskawki oraz doniczkach z ziemią na rzodkiewki. Dobrze rozprowadza kompost i obornik i skutecznie miesza z ziemią.

Nadaje się do:

 • Do uprawy, spulchniania i napowietrzania gleby (zarówno w ogrodzie, jak i w kwietnikach)
 • Głowica ze stali węglowej

Odchwaszczacz QuikFit pomógł w pozbyciu się niechcianych chwastów z grządek oraz rabat kwietnych. Poradził sobie nawet z tymi najbardziej inwazyjnymi, jak np. podagrycznik. Jest to oczywiście zioło o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i odtruwających wątrobę. Niestety w przypadku pozostawienia go samopas na grządkach rozgałęzia się w zastraszającym tempie, uniemożliwiając rozrost innych roślin. Usuwanie mechaniczne to najlepsza metoda.

Nadaje się do:

 • Do pielenia - pozwala przygotować glebę poprzez przeciąganie narzędzia do przodu i do tyłu
 • Głowica ze stali węglowej

Motyka 3-funkcyjna QuikFit sprawdziła się doskonale podczas usuwania resztek chwastów i trawy wychodzącej pomiędzy kafelkami na wejściu do ogrodu. To poręczne narzędzie, które jest wytrzymałe i stabilne podczas pracy. Może być wykorzystywana także do spulchniania gleby oraz usuwania w trakcie niechcianych korzonków. Idealnie poradziła sobie przy wyrywaniu mniszka, który ma silne i dość długie korzenie. Za jednym ciosem udało się pozbyć większych okazów.