Do pracy w ziemi

Niezależnie czy jesteś posiadaczem dużego, czy małego ogrodu, aby wyglądał on pięknie wymaga regularnej i troskliwej pielęgnacji. Do wykonywania prac ogrodowych potrzebny jest zestaw narzędzi. Na pewno każdemu ogrodnikowi potrzebne będą szpadle i łopaty. Będą one niezbędne przy przekopywaniu, sadzeniu czy odchwaszczaniu.

Nie zapomnij również o tradycyjnych widłach – sprawdzą się one przy spulchnianiu gleby. Kolejnym bardzo ważnym narzędziem będzie motyka, która pomoże w usuwaniu chwastów, czy nożyce do przycinania krzewów. W domku ogrodowym (Fusion marki Keter) na pewno przydadzą się również grabki, dzięki którym można zebrać liście i resztki roślinne z trawników i rabat. Do przycinania żywopłotu przydadzą się różnego rodzaju nożyce i sekatory. 

Narzędzia do transportu

Każdy ogrodnik powinien być wyposażony w odpowiedni sprzęt do transportu. Do przewożenia ziemi kompostowej, odpadów czy suchych liści warto zakupić taczkę. Istotną kwestią jest wybór odpowiedniego modelu, który ułatwi pracę w ogrodzie. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór taczek ogrodowych. Różnią się one wielkością, pojemnością czy materiałem z którego są wykonane.

Bardzo popularne są taczki wykonane z tworzywa odpornego na odkształcania, uszkodzenia czy na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Do przewożenia produktów o małych gabarytach wystarczy taczka o pojemności 50 litrów (model Easy go Breeze firmy Keter).

  

Taczka Super Pro 150 L (zdj.: materiały firmy Keter)

W przypadku, kiedy taczka ma służyć do przewożenia materiałów o dużej wadze i rozmiarze, naturalnym wyborem będzie model Super Pro 150 L. Pozwala on na przewożenie różnych narzędzi i akcesoriów, nawet piasku, ziemi czy wody, potrzebnych podczas sadzenia roślin. Taczka ma nietypowy kubełkowaty kształt, który pozwala uzyskać maksymalną pakowność przy niewielkich rozmiarach.

Atutem taczki są także: wygodny uchwyt oraz wbudowane duże koła z gumowymi oponami, umożliwiające swobodne i komfortowe przemieszczanie się z pojemnikiem nawet przy dużym obciążeniu. Ciekawostką jest również schowek zintegrowany z uchwytem na podręczne narzędzia.

Kompostownik ogrodowy

Kompostowniki to obowiązkowa pozycja w ogrodzie ekologicznym. Są one również coraz bardziej popularne i praktyczne - pozwalają na pozbycie się odpadów organicznych. Kompostowanie pozostałości po roślinach lub pracach ogrodowych to zadanie przyjazne środowisku, pozwalające uzyskać tani nawóz do roślin. Jaki kompostownik wybrać?

Bardzo wiele osób uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest własnoręczne przygotowanie kompostownika. Najczęściej wykonywane są one z drewna. Niestety mają one sporo wad – ulegają uszkodzeniom z powodu wilgoci, są ciężkie i mało funkcjonalne. Trudno też zachować proporcję między kosztem materiałów a estetyką wykonania. Bardzo dobrą alternatywą dla kompostowników zrobionych własnoręcznie są kompostowniki wykonane z tworzywa.

 

Kompostownik Eco Composter 320l firmy Keter (zdj.: materiały firmy Keter)

Na rynku dostępny jest kompostownik Eco Composter 320l firmy Keter, który doskonale sprawdzi się przy produkcji ekologicznego kompostu we własnym ogrodzie. Został on stworzony z bezpiecznych materiałów, odpowiednich do recyklingu. Przemyślana konstrukcja gwarantuje szybkie i łatwe uzyskiwanie nawozu.

Kompostownik został wyposażony w otwory wentylacyjne oraz specjalny otwór wlewowy (wbudowany w klapę), który umożliwia dodawanie wody. Dodatkowym atutem produktu jest funkcjonalna klapa, która może służyć do zgarniania liści, trawy lub innych produktów do wytwarzania nawozu. Mimo niewielkich rozmiarów, kompostownik odznacza się sporą pojemnością oraz stabilnością. Nie wymaga środków konserwujących i jest łatwy w montażu i utrzymaniu w czystości.

Wieszak Hanging Tool Rack firmy Keter (zdj.: materiały firmy Keter)

Porządek w ogrodzie

Prace w ogrodzie będą przyjemniejsze i łatwiejsze, kiedy wszystkie narzędzia ogrodowe: konewki, grabie czy doniczki będą odpowiednio uporządkowane. Porozrzucane akcesoria sprawiają nieprzyjemne wrażenie chaosu. Pozbawione stałego miejsca, zazwyczaj też nie chcą się znaleźć, kiedy są potrzebne. Przydatny w takim wypadku będzie np. wieszak Hanging Tool Rack firmy Keter, który można zamontować w garażu, domku ogrodowym czy piwnicy.

Dzięki funkcjonalnemu zaprojektowaniu wieszak pozwala na swobodne uporządkowanie 20 sztuk różnych narzędzi ogrodowych. Dzięki wbudowanej poziomicy jego montaż przebiega szybko i bezproblemowo.