Regularne picie wody poprawia pamięć, koncentrację, wytrzymałość fizyczną, kondycję skóry, wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej oraz niweluje uczucie zmęczenia. Na tym jednak pozytywny wpływ wody na ludzki organizm się nie kończy. Woda jest niezbędna do normalnego przebiegu procesów trawiennych, które poprawiają metabolizm. Jest także podstawowym składnikiem wszystkich płynów ustrojowych. Chroni gałki oczne, stawy, mózg i rdzeń kręgowy.

Pomaga również oczyszczać organizm ze zbędnych substancji i toksyn, a nawet niewielkie odwodnienie może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Spadek wydolności organizmu, odczucie gorąca, zawroty i bóle głowy, suchość w ustach, zmęczenie, zaburzenia funkcjonowania układu moczowego, zmiany ciśnienia tętniczego krwi – tak mogą wyglądać skutki niedoboru wody w naszej diecie.

My, Ogrodnicy tym bardziej musimy dbać o regularne dostarczanie wody do organizmu. Wielogodzinna praca w ogrodzie, często na słońcu i w niewygodnych pozycjach, niezależnie od wieku, może być dla naszego organizmu nie lada wyzwaniem.

Woda ma jednak najbardziej pozytywny wpływ na nasze zdrowie w sytuacji, gdy spożywamy ją czystą i wzbogaconą o korzystne dla ludzkiego zdrowia mikroelementy. O taką jednak jest często trudno – nie mamy jej pod ręką w ogrodzie, a na działce jedynym pewnym rozwiązaniem jest woda butelkowana ze sklepu, pijąc ją przyczyniamy się jednak do dalszego zaśmiecania planety niepotrzebnym plastikiem.

 

Alternatywa dla wody wodociągowej oraz plastikowych butelek

Ekologiczną alternatywą są kompaktowe filtry podzmywakowe, na przykład Aquaphor DWM Morion. Kompaktowy filtr odwróconej osmozy idealny sprawdzi się zarówno na działce, jak i w domowej kuchni. System oczyści wodę z wszystkich zanieczyszczeń - łącznie z bakteriami (np. E coli) czy wirusami, pozostałościami leków, hormonów, pestycydów.  Dzięki niemu, wszystkie posiłki i napoje przygotowywane są na bazie krystalicznie czystej wody, nawet na działce, w miejscu którego raczej nie kojarzymy z czystą wodą dostępną w ogromnych ilościach na wyciągnięcie ręki.

Filtr skutecznie usuwa przy tym osad i znajdujące się w wodzie z wodociągu czy studni szkodliwe substancje - chlor, ołów, bakterie i wirusy. Wyposażony jest w specjalny system odwróconej osmozy, który zapewnia całkowitą ochronę przed wszelkimi zagrożeniami. Posiada także mineralizator, dzięki któremu do wody przenikają jony wapnia, magnezu, sodu i potasu.

Dzięki filtrom Aquaphor zaczniesz oszczędzać, przyczynisz się do mniejszego zanieczyszczenia środowiska (plastikowe butelki nie ulegają rozkładowi - pomimo recyklingu, tylko 1% plastiku zostaje przetworzony do ponownego użytku), a także zadbasz o swoje zdrowie! Kiedy krystalicznie czysta i doskonale zmineralizowana woda płynie z kranu, po prostu łatwiej pamiętać, że trzeba ją pić.

Więcej na www.aquaphor.pl