Jodła szlachetna Abies procera ‘Obrighoven’ to bardzo cenna, wolno rosnąca karłowa odmiana osiągająca wysokość do 150 cm i średnicę do 1 m. Ma kulisty lub jajowaty pokrój i nieregularny wzrost w młodości. Z czasem, kiedy roślina osiąga około 10 lat, przewodnik może się wykształcić, wówczas jodła przybiera pokrój jajowaty lub stożkowaty.

Jej ozdobą są delikatne, niekłujące, srebrzystoszare igły pokryte nalotem woskowym, na szczycie słabo zaostrzone. Jodła szlachetna ‘Obrighoven’ jest odporna na mróz, ale w surowe zimy jej jednoroczne przyrosty mogą przemarzać. W młodości, przez pierwsze kilka lat, wskazane jest okrywanie rośliny włókniną na zimę.

Jodle szlachetniej należy zapewnić miejsce słoneczne lub delikatnie ocienione, ciepłe, ale osłonięte przed mroźnymi, wysuszającymi wiatrami. ‘Obrighoven’ najlepiej rośnie na glebach zasobnych o umiarkowanej i stałej wilgotności, koniecznie przepuszczalnych, o odczynie lekko kwaśnym.

Polecana do nasadzeń w ogrodach przydomowych na rabatach, wrzosowiskach i w ogrodach skalnych. Ładnie komponuje się w zestawieniach barwnych z żółtym cypryśnikami i jałowcami oraz krzewami o intensywnej zielonej barwie. Jodła szlachetna toleruje cięcie i przycinanie, które najlepiej wykonać od wiosny do połowy lipca.