Przy zakładaniu nowego ogrodu należy na początku ustalić trasy ścieżek. Proste jak od linijki dróżki mają sens wtedy, gdy zależy nam na funkcjonalnych połączeniach na przykład trawnika z szopą na narzędzia. Urozmaicenie pojawia się, gdy surowość prostych linii łagodzą bujnie rozrośnięte kwitnące byliny posadzone obok ścieżki, albo wzmacniają obwódki ze starannie formowanego miniżywopłotu z bukszpanu.

Jeżeli jednak marzymy o romantycznych spacerach po ogrodzie, wybierzmy raczej dróżki o wijących się liniach. Poprowadzą do ważnych miejsc, jak np. oczko wodne lub różana altanka, albo za nieprzenikalną dla wzroku ścianę wysokiego żywopłotu lub kraty dla pnączy. 

Decydując się na prostą kostkę brukową, należy pamiętać o regularnym jej oczyszczaniu. W szczelinach może zagnieździć się mech, trawa, chwasty oraz niewielkie rośliny, które mogą zaburzyć estetykę ścieżki brukowanej. Jeżeli jesteś przeciwko stosowaniu chemicznych środków oraz swoistego wypalania chwastów, sprawdź jak w prosty sposób można to zrobić mechanicznie z pomocą motyki 3-funkcyjnej Fiskars QuikFit™. Ostrze z hartowanej stali doskonale sprawdzi się nie tylko do pielenia grządek, ale także przy usuwaniu mchu z kostki brukowej. Pozwala na szybką i bezproblemową pracę w najmniejszych zakamarkach.

Fiskars QuikFit™ to pełna gama narzędzi, mocowanych na aluminiowym trzonku, pozwalających wykonywać szereg prac ogrodniczych.

System Fiskars QuikFit™ z wymiennymi głowicami pozwala na wydajną pracę i ułatwia utrzymanie porządku wśród narzędzi ogrodniczych. To wszechstronne rozwiązanie jest łatwe w użyciu, zabiera niewiele miejsca i pozwala wykonać nawet najtrudniejsze ogrodnicze zadanie.

Szeroki wachlarz wymiennych głowic pozwala dobrać odpowiednie narzędzie do danej czynności.

Szeroka szczotka Fiskars QuikFit doskonale sprawdzi się podczas porządkowania gładkich powierzchni, jak taras czy posadzka na patio. Szeroka głowica i miękkie włosie ułatwiają zamiatanie większych powierzchni. Szczotka może być używana ze wszystkimi trzonkami QuikFit.  

Jest idealna do:

  •  porządkowania dużych powierzchni oraz przy ścieżkach z kostki brukowej

Świetnie sprawdziła się podczas porządkowania oczyszczonej kostki brukowej, a także tarasu czy ganku na działce. Jej wymiary sprawiają, że kręgosłup pozostaje w odpowiedniej pozycji i nie jesteśmy zmuszeni do nienaturalnego wyginania się. Szybkie połączenie ułatwia zmianę głowicy narzędzia płynnie na inne. W czasie prac, doskonale poradziła sobie ze zbieraniem drobnego pyłu, ziemi czy usuniętych chwastów czy trawy.