PODLEWANIE PRZEZ CAŁY ROK Należy pamiętać o tym, że rośliny zawsze zielone wyparowują wodę podczas jesieni i zimy. Słabe uwodnienie ich tkanek może skończyć się dla nich wysuszeniem, a nie przemarznięciem podczas zimy. Bardzo istotne jest to przy uprawie tych roślin w pojemnikach, które podlewamy przez cały rok.

ŚCIÓŁKUJEMY GLEBĘ Ważnym zabiegiem jest ściółkowanie gleby, które przyczynia się do utrzymania temperatury na bardziej wyrównanym poziomie. Zimą gleba ściółkowana zamarza płycej, a przy łagodnej zimie może nie zamarzać w ogóle. Dzięki temu pozwala to na częściowe uzupełnienie braków wody u roślin zawsze zielonych. ściółka chroni nasady pędów oraz rozwijające się płytko korzenie przed przemarznięciem.


SADZIMY KRZEWY Październik i listopad to idealny termin sadzenia drzew i krzewów o sezonowych liściach z odkrytym korzeniem, ponieważ właśnie teraz rośliny znajdują się w fazie spoczynku. Jesienna chłodna pogoda sprzyja rozwojowi korzeni w nowym miejscu sadzenia roślin. Przed sadzeniem należy zwrócić uwagę na to, aby nie przesuszyć systemu korzeniowego. Jeżeli zaobserwujemy objawy zasychania korzeni lub pomarszczenia kory na pędach, korzenie należy zanurzyć w wodzie na około 2 godziny.