Tak było w minionych latach, a tegoroczny sezon zapowiada się jeszcze ciekawiej. To nowatorskie przedsięwzięcie pokazuje, że blog www.zogrodemnaty.pl rośnie w siłę, jest coraz bardziej zauważalny i znacznie wykracza już poza ramy internetu. Jego oglądalność i zasięgi są imponujące, sięgające kilkuset tysięcy odbiorców w skali każdego miesiąca. Tym samym inspiracje jakich dostarcza dają wsparcie ogromnej ilości amatorom zieleni, którzy szukają pomysłów na zagospodarowanie własnego kawałka przestrzeni.

Z prawdziwą przyjemnością rozpoczynam zatem również swoją rubrykę na łamach portalu „Mój piękny ogród”, w której postaram podzielić się tym, co udaje mi się przywozić z wspomnianych, ogrodowych podróży.

Tym bardziej, że różnorodność ogrodów, które odwiedzam jest tak duża, że ilość pomysłów, które z nich wyciągam, jest praktycznie nieograniczona. Dbam o to aby każdy ogród był inny, w innym stylu, charakteryzował się innym zagospodarowaniem i sposobem urządzenia. Miał w sobie coś wyjątkowego, czym można zaciekawić i zainspirować.

Ogrodowe podróże to również mnóstwo innych, ciekawych wątków, a przede wszystkim niezwykle otwarci ludzie, za którymi kryją się niesamowite, ogrodowe historie. Nimi również postaram się dzielić.

Reasumując warto dodać, że projekt „Busem przez polskie ogrody” to niezwykle barwne wydarzenie. Odwiedzane i relacjonowane ogrody są naprawdę wyjątkowe, różnorodne i niecodzienne, niosące za sobą niezliczoną ilość pomysłów i pozytywnej energii.

Stąd bez wątpienia jest to wydarzenie ciekawe, z dużym potencjałem i rozpoznawalnością w świecie polskich miłośników ogrodów. Tym bardziej cieszę się, że będę mógł się nim podzielić, właśnie na łamach portalu „Mój piękny ogród”. Zapewniam, że będzie niezwykle kolorowo, ale przede wszystkim praktycznie, a każdy kto szuka pomysłów na ogród, bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. Po szersze informacje zapraszam również na bloga www.zogordemnaty.pl, na którym znajdziecie zarówno pełne relacje z odwiedzanych ogrodów, jak również mnóstwo innych, praktycznych, ogrodniczych porad i wskazówek, w tym również te, jak krok po kroku zagospodarować swój ogród.

Tomasz Szostak