Ciekawe rozwiązania w oświetleniu ogrodów, parków, fontann czy kaskad wodnych poznają słuchacze konferencji "Woda i zieleń w mieście", która odbędzie się 25 kwietnia podczas targów MIASTO OGRÓD – Zielony design.

Tytuł przewodni tegorocznej konferencji to: "Rola światła i wody w aranżacjach terenów zieleni".Woda, zieleń i światło, to tematy integralnie ze sobą związane. Parki i ogrody od najdawniejszych czasów łączą zieleń, wodę, formy architektoniczne. Oświetlenie – początkowo było tylko grą naturalnego światła i cienia. Wprowadzenie w późniejszym czasie pochodni, lampionów, lamp oliwnych, aż wreszcie oświetlenia elektrycznego dało duże możliwości kształtowania ogrodowych przestrzeni. Dzisiaj, od umiejętności i kreatywności architekta krajobrazu i wykonawcy, zależy, jakie rozwiązania z wykorzystaniem wody i światła zastosuje się w parkach i w krajobrazie miejskim. Wszelkiego rodzaju fontanny, baseny i cieki wodne, a także iluminacje świetlne, począwszy od punktowego oświetlenia okazów drzew, a kończąc na wspaniałych zaawansowanych technologicznie spektaklach wody i świateł, to przykładowe elementy aranżacji.

Taką wiedzę zdobędą uczestnicy konferencji, która skierowana jest do: architektów, architektów krajobrazu, ogrodników, deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, zarządców i wykonawców zieleni oraz samorządowców i przedstawicieli administracji państwowej. Wykładowcy akademiccy i specjaliści-praktycy z całej Polski omówią m.in. nowe technologie i innowacyjne rozwiązania w projektowaniu przestrzeni publicznej, zrealizowane projekty, bieżące trendy dotyczące oświetlania ogrodów, parków i zielonych skwerów. Uczestnicy zdobędą także wiedzę, jak tworzyć oświetlenie terenów zieleni, nadające przestrzeni indywidualny charakter, wymykające się typowym wzorcom i formom. Udział w konferencji jest bezpłatny.  Zapisy już trwają na stronie www.mts.pl.

W programie targów MIASTO OGRÓD – Zielony design jest ponadto prezentacją ofert firm z branży ogrodniczej, Strefy Młodego Architekta Krajobrazu, Ogrodu Pokazowego, odbędą też konkursy, warsztaty i pokazy.

Więcej informacji: www.mts.pl

16. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD

- Zielony design 25-27.04.2014, Szczecin

Organizator: Międzynarodowe Targi Szczecińskie

Godziny otwarcia targów: pt.-sb. 10:00 – 18:00, nd. 10:00 – 17:00

Wstęp wolny

Miasto: Szczecin
Start wydarzenia: 2014-04-23 00:00