W ostatni weekend kwietnia już po raz 16. odbędą się w Szczecinie Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony design. To najważniejsze spotkanie branży ogrodniczej w woj. zachodniopomorskim, w którym uczestniczy około 70 wystawców i 7000 zwiedzających. Tematem przewodnim organizowanych przez Międzynarodowe Targi Szczecińskie targów jest rola wody i zieleni w zrównoważonym rozwoju miasta.

Zasadniczym celem targów MIASTO OGRÓD – Zielony design jest popularyzowanie wiedzy z dziedziny ogrodnictwa i architektury krajobrazu, konsolidowanie środowiska branżowego, pobudzanie lokalnych środowisk do brania odpowiedzialności za publiczną przestrzeń oraz dawanie impulsu do tego działania. Organizatorzy chcą również budować wiedzę miłośników ogrodów z zakresu projektowania i dbania o tereny zielone.

Ten kierunek wyraża nazwa targów: MIASTO OGRÓD – Zielony design. Wpisuje się on także w politykę miasta: Szczecin Floating Garden i trend zwracania się miast ku wodzie.

– Przestrzeń miejska pozbawiona zieleni i wody staje się coraz bardziej męcząca dla mieszkańców dużych miast. Chcemy zmienić myślenie osób, które kształtują miejską przestrzeń, dlatego stawiamy na poszerzanie wiedzy i na młodych architektów krajobrazu – mówi Lidia Kuszyk, koordynator targów MIASTO OGRÓD – Zielony design.

W tym roku targi MIASTO OGRÓD – Zielony design jeszcze bardziej zmieniają się w kierunku biznesowym. Organizatorzy stawiają na poszerzenie oferty wystawienniczej, czego konsekwencją będzie wprowadzenie wszystkich wydarzeń do hal targowych. Będzie to więc okazja, by zaprezentować całą ofertę firmy oraz nowości produktowe szerokiemu gronu odbiorców biznesowych i indywidualnych.

Elementy targów:

  • Konferencja branżowa z cyklu „Woda i zieleń w mieście”, pt. „Rola światła i wody w aranżacjach terenów zieleni” – skierowana do profesjonalistów z branży: architektów, urbanistów, architektów krajobrazu, w tym studentów, ale i przedstawicieli samorządów, deweloperów czy zarządców i wykonawców zieleni. Wśród prelegentów są wykładowcy akademiccy i specjaliści z całego kraju;
  • Strefa Młodego Architekta Krajobrazu – to miejsce w przestrzeni targowej, gdzie młodzi projektanci zaprezentują swoje pomysły i projekty, będą mogli nawiązać nowe kontakty biznesowe oraz poznać oczekiwania przyszłych inwestorów. Udział w tej strefie daje młodym architektom krajobrazu możliwość promocji firmy;
  • Część wystawiennicza – tutaj branża ogrodnicza spotyka swoich klientów oferując nie tylko konkretne produkty i usługi, ale także porady i konsultacje. Wśród wystawców pojawią się producenci i dystrybutorzy sprzętu, narzędzi, wyposażenia i materiałów do ogrodów, jak i środków do uprawy i pielęgnacji roślin oraz sadownicy. Obecni będą również wykonawcy oraz projektanci zieleni;
  • Ogród pokazowy – do udziału w ogrodzie pokazowym zapraszane są firmy z branży ogrodniczej i budowlanej, a także studenci architektury krajobrazu. Ogrodowi Pokazowemu towarzyszy wystawa projektów zgłoszonych na konkurs.

Więcej informacji: www.mts.pl

Informacje i zgłoszenia: Lidia Kuszyk,

lidia.kuszyk@mts.pl,

tel. 91 464 44 65.

16. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD - Zielony design

25–27.04.2014, Szczecin

Organizator:

Międzynarodowe Targi Szczecińskie

Godziny otwarcia targów:

pt.-sb. 10:00 – 18:00,

nd. 10:00 – 17:00

Adres: Andrzeja Struga 6
Miasto: Szczecin
Start wydarzenia: 2014-03-26 00:00