Miłośniczki i miłośnicy flory czekają na to wydarzenie z niecierpliwością. Nic dziwnego. Targi Zielono Mi odbędą się z całą pewnością, nie zaś według prognoz pogody, która nadal nas nie rozpieszcza. 

Targi pełne przeróżnych roślin, kwiatów, dekoracji... pasjonaci florystyki nie będą mogli oderwać oczu. Zresztą, żaden zmysł nie będzie zawiedziony, ponieważ imprezie towarzyszyć będą Targi mody Fashion Meeting, Targi kosmetyków naturalnych Natural Beauty oraz zlot food truck’ów. 

 

Wiosenne święto roślin

Zakres tematyczny targów Zielono Mi będzie rozległy adekwatnie do królestwa roślin. Wydarzenie umożliwi nie tylko podziwianie cudów natury i przebieranie wśród nich, ale przede wszystkim wyjątkowe zakupy na kilkudziesięciu stanowiskach. Jak widać, Targi Zielono Mi zapowiadają się niezwykle bujnie – obok kwiatów doniczkowych, ciętych i roślin ogrodowych, poznamy też rośliny owadożerne

Patrząc na przepiękne rośliny domowe, oczyma wyobraźni od razu widzi się, jak komponowałyby się w naszych czterech ścianach. Nie inaczej jest z roślinami ogrodowymi, dlatego Targi Zielono Mi ze szczególnym uwzględnieniem traktują zielony dizajn.

Targi roślin, kwiatów i dekoracji dadzą możliwość, by ta wizja wyobraźni przeniosła się do rzeczywistości. Słowem, by każdy mógł nabyć upatrzoną roślinę, a także oryginalną doniczkę czy słój. Ponadto wyspecjalizowane firmy przedstawią ofertę wszystkim, dla których piękny ogród, zielona ściana, żywy obraz, bądź dach plasują się na liście marzeń. 

 

Warsztaty z florystyki

Na Targach nie zabraknie także wymyślnych florariów i kokedam. W zasadzie każdy wielbiciel sztuki florystycznej znajdzie coś dla siebie, a może i dla kogoś innego? Możliwość nabycia tego czy innego drzewka jest kusząca, lecz poza tym – i poza dostępnymi usługami w zakresie ogrodnictwa i planowania ogrodów – Targi Zielono Mi nie będą pozbawione wymiaru edukacyjnego. W czym będzie można się podszkolić?

Dla uczestników Targów Zielono Mi odbędą się bezpłatne pokazy tworzenia zielonych kompozycji w słojach oraz sztuki układania kokedam. Wiedza i umiejętności – taki zestaw z pewnością przyda się każdemu, kto jest żywo zainteresowany tematem wydarzenia. Jeśli zatem ktokolwiek zajrzy na targi we Wrocławiu nawet z czystej ciekawości, nie wyjdzie z nich... zupełnie zielony.

Nieważne więc, czy jest się pasjonatem flory, czy "zaledwie" osobą ciekawą świata natury – wstęp na Targi Zielono Mi we Wrocławiu będzie bezpłatny.

 

Gdzie i kiedy

Targi odbędą się w dniach 7 i 8 kwietnia w godzinach 11:00-18:00 w dawnej Zajezdni Dąbie we Wrocławiu, gdzie mieści się Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń na rogu ulic Tramwajowej 1-3 i Wróblewskiego 38.

 

Aby nie przeoczyć terminu zapraszamy do dołączania do wydarzenia na Facebook'u: www.facebook.com/events/140731893270948/

Adres: Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń
Kod pocztowy: 51-621
Miasto: Wrocław
Start wydarzenia: 2018-04-07 11:00
Koniec wydarzenia: 2018-04-08 18:00