Spis treści:

  1. Sadzenie drzewek owocowych
  2. Jak pielęgnować drzewka owocowe?

Sadzenie drzewek owocowych

Prace związane z uprawą gleby należą do jednych z najważniejszych i zarazem najbardziej pracochłonnych prac w ogrodzie. Istotne jest, aby wybrać modele narzędzi dobrej jakości i wygodne, by praca nie męczyła i jednocześnie pozwalała na relaks na świeżym powietrzu.

W bogatej ofercie narzędzi ogrodniczych Fiskars szczególne miejsce zajmują szpadle. Są one zaprojektowane z myślą o różnorodnych warunkach pracy i potrzebach każdego użytkownika. Dzięki produktom Fiskars z serii Ergo praca stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza. Narzędzia wyróżnia ergonomia, wysoka jakość wykonania oraz funkcjonalność.

Podczas prac sezonowych, jeżeli planujesz dużą ilość nasadzeń drzewek lub krzewów owocowych, istotne jest, aby zadbać o komfort pracy. W przeciwnym wypadku przyjemność może zamienić się w uporczywy ból pleców.

Archiwum prywatne

Archiwum prywatne

Linia narzędzi ergonomicznych Fiskars gwarantuje prawidłową postawę podczas pracy, co sprawia, że idealnie wpasowują się w specyfikę pracy. Nawet długotrwałe, monotonne wykonywanie jednej czynności nie powoduje zmęczenia. Wygięty pod kątem trzonek minimalizuje napięcie mięśni pleców i gwarantuje naturalną pozycję ciała. Kąt nachylenia uchwytu 17° wspomaga naturalny ruch dłoni. Głowice są hartowane, co zapewnia wytrzymałość narzędzi.

Archiwum prywatne

Szpadel ergo prosty jest idealny do kopania, sadzenia oraz przekopywania. Dzięki zaostrzonej krawędzi ułatwia pracę w ciężkiej, zbitej glebie. Blat szpadla posiada podporę, która umożliwia efektywniejszą pracę. Kąt nachylenia trzonka to 26°, a głowica jest wykonana z najwyższej jakości stali. Aby praca była efektywniejsza i bezpieczniejsza blat szpadla posiada podporę. Tak dobrane narzędzia posłużą nam przez wiele lat.

Archiwum prywatne

Podczas tegorocznych prac ogrodowych sadziliśmy nowe odmiany czereśni oraz dereń. Obydwa drzewka owocowe będą obfitować w smaczne i dorodne owoce, które posłużą do przygotowania kompotów, nalewek, dżemów czy konfitur. W szczególności dereń ma niezwykłe właściwości zdrowotne - stosowany przy anemii, schorzeniach układu pokarmowego czy chorobach nerek.

Archiwum prywatne

Archiwum prywatne

Jak pielęgnować drzewka owocowe?

Drzewka należy systematycznie przycinać i dbać, by nie rozwinęła się na nich jakaś choroba, stosując odpowiednie opryski. Podlewanie drzewek można ograniczyć do cotygodniowych obowiązków, ponieważ nie lubią one zbyt mokrego podłoża. Oczywiście jest to zależne od temperatury powietrza i jakości gleby.

W okresie wiosennym można także dostarczyć drzewku dodatkowych składników mineralnych w postaci specjalnego nawozu. Oprócz tego, aby owoce były dorodne, warto zaszczepić sadzonkę drzewka. Jeżeli masz małą powierzchnię działki lub ogrodu, a nadal pragniesz uprawiać drzewka owocowe, warto zdecydować się na drzewka owocowe kolumnowe.