Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini-ogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań. Angażując mieszkańców chcemy pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami - wystarczą tylko chęci i dobry pomysł.

Maksymalna wysokość grantu wynosi 1200 zł. Na zakup roślin i podłoża maksymalnie 800 zł. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma również "zieloną ławeczkę" /koszt 400 zł - jej wartość wliczona jest w kwotę grantu/ do ustawienia w odnowionym miejscu.

Zespoły Konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy będą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi Lider, który utrzymuje kontakt z Administracją modernizowanego terenu oraz Organizatorem Konkursu.

WYSTARCZY ZAREJESTROWAĆ ZESPÓŁ DO 15 KWIETNIA 2014 ROKU,

A DO 30 KWIETNIA PRZESŁAĆ SWÓJ PROJEKT.

Wszystkie Zespoły, które zgłoszą projekt będą mogły skorzystać z konsultacji z architektami krajobrazu, którzy doradzą jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.

"Mój Piękny Ogród" i "Przepis na Ogród" objęły wydarzenie patronatem medialnym.

Start wydarzenia: 2014-03-26 00:00