Spis treści:

  1. Doniczki na rośliny
  2. Termosy
  3. Lampiony zewnętrzne
  4. Konewki ogrodowe
  5. Grill i akcesoria
  6. Świece zapachowe

Doniczki na rośliny

To nieodłączny element każdego działkowca czy ogrodnika, który może mieć indywidualny kształt, kolor oraz materiał, z jakiego jest wykonana. Najmodniejszym trendem ostatnich lat są te wykonane z betonu, które możesz zrobić z odlewu plastikowej butelki, rękawiczki ogrodowej lub innych przedmiotów. W szczególności sprawdzą się przy sadzeniu sukulentów lub kaktusów. Dla miłośników rustykalnych klimatów, najciekawszym motywem będą emaliowane donice z motywem kwiatowym w typie lawendy, słoneczników lub innych roślin. Istotne jest, aby dopasować materiał i wzór do wystroju wnętrza obdarowywanego.

Termosy

Podczas wiosennych i jesiennych wieczorów rozgrzewa Nas gorąca kawa lub herbata. Świeżo zaparzona i wypita na tarasie czy ganku altanki jest idealna podczas relaksu wśród kwiatowych rabat. Jeżeli chcesz, żeby ta chwila trwała nieco dłużej, podarunek w postaci kolorowego i eleganckiego termosu będzie ciekawym rozwiązaniem. W zależności od upodobań, możesz postawić na stalową klasykę lub awangardową kolorystykę. Zawsze upewniaj się, jaka jest gwarancja trzymania ciepła, rekomendowana przez producenta.

Lampiony zewnętrzne

To jeden z elementów dekoracji ogrodowych, który z chęcią używamy podczas letnich wieczorów. Możemy w nich umieścić świece sojowe, wosk pszczeli lub wiązkę światełek LED, które będą dodatkowo energooszczędne. Doskonale oświetlą podwórko, taras lub balkon. Możesz wybierać spośród wielu kolorów, kształtów oraz materiałów, z jakich są wykonane. najciekawszym wyborem są te drewniane z okienkami w stylu modern lub vintage, szklane w kształcie słoików lub metalowe latarenki z otwieranymi drzwiczkami.

Konewki ogrodowe

Jest to nieodłączny element każdego, kto posiada ogród lub hoduje rośliny doniczkowe. Konewka ułatwia podlewanie kwiatów oraz warzywnych grządek. Warto zaopatrzyć się w takie, które mają niewielka końcówkę, jeżeli zamierzamy podlewać zioła znajdujące się w kuchni. Możesz wybierać wśród metalowych konewek lub tych z tworzywa sztucznego. Liczy się także kolor i design - wybierz taki, który spełni wymagania i upodobania.

Grill i akcesoria

Akcesoria grillowe sprawdzą się na prezent nie tylko dla osób posiadających działki rekreacyjne. Będą świetne dla każdego, który lubi rodzinne i towarzyskie spotkania na świeżym powietrzu. Grille, osłonki, sztućce oraz zestawy specjalnych noży czy widelców to tylko niektóre z propozycji. Praktycznym prezentem są specjalnie dedykowane ruszty do ryb, na kiełbaski lub warzyw.

Świece zapachowe

Zarówno w domu, jak i na tarasie ogrodowym możemy postawić dekoracje ze świec zapachowych, które umilą nam przesiadywanie w ogrodzie nawet po zmroku. Znając preferencje obdarowywanego, wybierz intensywny lub delikatniejszy zapach, który nie będzie drażnił nozdrzy. Istotną kwestią jest rodzaj wosku - najlepszy będzie ten sojowy, pszczeli lub na bazie innych olejów naturalnych. Spalana parafina emituje szkodliwe i toksyczne substancje, które są fatalne w skutkach przy regularnym użytkowaniu.