Spis treści:

  1. Domek dla dziecka jako idealna przestrzeń do zabawy
  2. W zdrowym ciele zdrowy duch!
  3. Sposoby na niespożytkowaną dziecięcą energię
  4. Hops do wody! Basen w ogrodzie

Domek dla dziecka jako idealna przestrzeń do zabawy

Decydując się na zakup lub przygotowanie własnoręczne domku do zabaw dla dzieci, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów przed planowaniem i aranżowaniem miejsca. W zależności jak dużą powierzchnię ogrodu mamy, należy zawsze wybierać miejsce zacienione lub częściowo zakryte, a także osłonięte od wiatru. Chcąc zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę, ulokujmy domek tak, aby był dobrze widoczny z każdego miejsca w ogrodzie czy tarasu. Będziemy mieć pewność, że podczas prac ogrodowych czy wspólnej biesiady przy grillu będziemy mogli doglądać dzieci. Jeżeli masz działkę lub ogród usytuowany niedaleko ulicy postaraj się, aby plac zabaw był zlokalizowany jak najdalej.

Domki znajdujące się na wysokości powyżej 60 cm należy zabezpieczyć montując balustrady czy też ścianki o wysokości co najmniej 70 cm. Niezbędne są także poręcze, które najmłodszym ułatwią wspinanie się po schodkach na górę. To gwarantuje większe bezpieczeństwo i eliminuje ryzyko poślizgnięcia się. Pamiętajmy także, aby dobrze wypolerować deski papierem ściernym przeznaczone do wykonania domku, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo przedostania się drzazgi czy powstania drobnych otarć.

Decydując się na gotowy domek, wybierz taki, który zapewni schronienie i zabawę w przestrzeni, w której dzieci będą mogły zaaranżować swój własny świat. Solidna konstrukcja domku dla dzieci Blooma z podstawą jest wykonana z dobrej jakości drewna sosnowego, które można pomalować na dowolnie wybrany kolor. To sprawia, że dzieci mogą mieć czynny wkład w kreowaniu swojego kącika zabaw!

Domek dziecięcy Blooma z podstawą 150 x 243 x 299 cm

Dokładny montaż i instrukcjęjak go zamontować czy połączyć z innymi produktami można znaleźć w szóstym odcinku programu Ogród od Zera, prowadzonym przez YouTuberów z kanału 5 sposobów na, który znajdziecie na kanale YouTube CASTORAMA POLSKA. Prezentowane w nim wskazówki ułatwiają tworzenie ciekawych kombinacji, aby zachęcić dziecko do pozostania w ogrodzie na dłużej!

Jedną z modyfikacji, jaką prezentuje ekipa 5 sposobów na, jest połączenie Domku dziecięcego Blooma wraz z zestawem placu zabaw Franek za pomocą specjalnego pomostu zbudowanego z pomocą kantówek. Mostek został uzupełniony o balustradę i poręcze wykonane w stylizacji domku dziecięcego Blooma.

Kolejnym pomysłem jest wykonanie tarasu uzupełniającego domek Blooma, który pozwoli na jeszcze większą frajdę z korzystania z placu zabaw. Za pomocą desek typu pióro wpust powstała powierzchnia, a cała konstrukcja wraz z kotwami została przygotowana przy użyciu kantówek na wzór domku.

Ciekawym udogodnieniem jest także umiejscowienie na ścianie domku płyty pokrytej farbą tablicową, która pozwoli na rozbudzenie kreatywnych działań dzieci. Łańcuchy z lampkami, doniczki z kwiatami czy też przytulnie urządzone wnętrze to wszystko po to, aby dzieci miały jeszcze więcej powodów do radości!

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Praca w ogrodzie to nie tylko pasja, ale także przyjemność otaczania się naturą. Już od najmłodszych lat uczysz swoje pociechy szacunku i radości płynącej z zasiania własnej roślinki czy podlewania ulubionych rabat? To doskonale spędzony czas, który zaowocuje w przyszłości. Co jednak zrobić, gdy najmłodsi szybko się nudzą i chcą wykorzystać ten czas w ogrodzie na swój własny sposób?

Aktywność ruchowa podczas zabaw w ogrodzie zmniejsza ryzyko otyłości u dzieci, która w ostatnich dekadach, zarówno w Polsce, jak i na świecie jest globalnym problemem. Dziecko spala nadmiar tkanki tłuszczowej biegając, wygłupiając się i ciesząc zabawą boso na trawie. Dodatkowym aspektem jest praca zespołowa wśród rodzeństwa lub rówieśników, którzy uwielbiają rywalizować i grać. Z pewnością nie raz usłyszysz odgłos radości, gdy któreś z nich wyżej skoczy na trampolinie czy szybciej wespnie się na drabinkach do domku.

Sposoby na niespożytkowaną dziecięcą energię

Pełne energii dzieci uwielbiają urozmaicenia oraz możliwości, które tworzą ciekawe place zabaw. Nie mogą się one obyć bez piaskownicy, huśtawki i zjeżdżalni! Prywatny kącik zabaw to raj dla wszystkich maluchów, które nie muszą czekać w kolejce do ulubionej zabawy na osiedlowym placu zabaw.

Tworząc go pamiętajmy, aby nawierzchnia była porośnięta trawą, która zamortyzuje upadki oraz zapewni miękkie lądowanie na zjeżdżalni. Dodatkowo, jeżeli mamy w planach większą rozbudowę, warto przemyśleć pokrycie wokół ziemi nawierzchnią amortyzującą. Dobrym pomysłem jest wydzielenie miejsca zabaw drewnianym płotkiem lub niewielkim żywopłotem, który naturalnie wkomponuje się w przestrzeń ogrodu, tym samym zapewniając dzieciom przestrzeń, w której będą mogły bez obaw grać w piłkę nie niszcząc naszych ulubionych roślin. W niedalekiej odległości od placu zabaw nie powinniśmy sadzić roślin trujących, a także tych ciernistych. Zrezygnujmy w tamtym obszarze z nasadzeń róż, berberysów czy ostrokrzewów. Azalie, ciemierniki oraz naparstnice mogą podrażniać skórę i uczulać, dlatego też nie są zalecane w pobliżu dzieci.

Zestaw plac zabaw Franek

Gotowy plac zabaw Franek to 3w1! Zestaw zawiera piaskownicę, huśtawkę, a także zjeżdżalnię. Jest dostępny w dwóch wariantach kolorów. Drewno, z którego został wykonany jest oszlifowane, gładkie i bezpieczne dla dzieci. Zaimpregnowane drewniane elementy zachowują estetyczny wygląd nawet podczas niesprzyjającej aury. Piaskownicę można dowolnie napełnić piaskiem lub też kolorowymi plastikowymi kuleczkami, w których dzieci uwielbiają się bawić wspólnie z przyjaciółmi.

Piaskownica Blooma z pokrywo-ławką 120x120x20 cm

Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się na działkach i przydomowych ogrodach. Konstrukcja drewniana piaskownicy jest zarówno pokrywą zabezpieczającą znajdujący się piasek po złożeniu, jak i pełni funkcję niewielkich ławeczek do siedzenia po rozłożeniu. Ułatwi to przechowywanie w bezpieczny sposób wnętrza piaskownicy i zabezpieczy przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Piaskownica Żółw 109x100x38 cm

Twoje dziecko uwielbia zwierzęta i nasycone kolorami zabawki? Piaskownica żółw to ciekawa dekoracja i element kącika zabaw dla dzieci, który pokochają najmłodsi! Napełniony piaskiem lub kuleczkami pojemnik żółwia możesz w dowolnej chwili zamknąć pokrywą w kształcie skorupy. Dzięki temu zabezpieczysz wnętrze przed deszczem, zwierzętami czy zanieczyszczeniami. Gdy maluch wyrośnie z zainteresowania piaskownicą, możesz przechowywać tam jego ulubione skarby do zabawy w ogrodzie.

Hops do wody! Basen w ogrodzie

Głównym czynnikiem decydującym o zakupie basenu jest najczęściej chęć ochłodzenia się w najcieplejsze dni letnich miesięcy. To także doskonała zabawa dla najmłodszych, jak i dorosłych, którzy z chęcią uczestniczą w zabawach w wodzie. Decydując się na zakup basenu należy rozważyć kilka czynników. W pierwszej kolejności ilość miejsca, który możemy przeznaczyć na rozłożenie basenu oraz to, jak często będziemy z niego korzystać.

Baseny dmuchane są w szczególności polecane dla najmłodszych użytkowników, którzy bawią się także pod nadzorem dorosłych. Dla większych dzieci polecamy zdecydowanie basen rozporowy, który zapewnia większą możliwość swobodnego pływania - dzięki kołnierzowi rozporowemu zostaje zapewnione bezpieczeństwo dla każdego kąpiącego się członka rodziny.

Mając niewielką powierzchnię działki, wybierajmy dmuchane, niewielkie baseny, które są łatwe do złożenia i nie zajmują zbyt wiele miejsca. To doskonała propozycja zwłaszcza dla dzieci, które będą się świetnie bawić nawet na mniejszej powierzchni. Innym rozwiązaniem są baseny rozporowe, które pomieszczą większą ilość osób, a także będziesz móc uczyć swoją pociechę pływać przed wskoczeniem do kompleksu basenowego.

Jeżeli jesteś posiadaczem działki czy ogrodu przydomowego o większej ilości powierzchni, możesz wybierać spośród modeli stelażowych, które mają stabilną konstrukcję i pomieszczą większe ilości wody. To dobra alternatywa dla tych, którzy planują kąpać się i przesiadywać w basenie całą rodziną podczas organizowanych przyjęć na świeżym powietrzu.

Materace dmuchane Bestway- Jednorożec 2,24 x 1,65 m i Flaming 1,73 x 1,7 m

Dmuchane materace to doskonały pomysł na urozmaicenie zabawy podczas pluskania się w basenie. Motywy z bajek i dziecięcych fantazji dodatkowo uprzyjemniają ich użytkowanie. Możemy wybierać wśród Jednorożca czy też Flaminga, które dodatkowo posiadają uchwyty zabezpieczające podczas pływania. Dorośli również mogą dołączyć do zabawy i poczuć się choć przez chwilę dzieckiem! Dmuchane materace wytrzymują do 90 kg obciążenia.

Basen dmuchany Bestway Akwarium 2,39x2,06 m

Ten kolorowy i niezwykle atrakcyjny basen dmuchany dla dzieci zapewnia zabawę na cały dzień. Dmuchane zwierzątka są dodatkową atrakcją umilające zabawę. Ciekawym akcentem jest palma znajdująca się tuż obok zjeżdżalni - możesz podłączyć do niej wąż ogrodowy, aby podczas kąpieli tworzyła zaskakującą fontannę!

Basen rozporowy Blooma śr. 244 cm

Doskonała propozycja dla całej rodziny! Dmuchany kołnierz zabezpiecza bawiące się w wodzie dzieci, a dodatkowo jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Jest wyposażony w specjalny pokrowiec, którym możesz go zabezpieczyć, aby nie dostały się owady, liście czy też inne zanieczyszczenia po zabawie.

Basen na stelażu Blooma śr. 305 z filtracją

To przydomowy basen, który jest bardzo łatwy w montażu. Pociechy będą mogły nauczyć się pływać, a także bawić się do woli! Konstrukcja jest niezwykle stabilna, co pozwala na bezpieczną zabawę. Wyposażony w filtr zapewnia czystą i krystaliczną wodę - higiena to podstawa!

Basen Bestway z filtrem 4,27x 1,07 m brązowy

Jest to propozycja dla osób, które planują zamieścić basen na stałe w wyznaczonym miejscu w ogrodzie. Boczne ściany basenu są wykonane z trzech warstw poliestru oraz cała konstrukcja wzmocniona wytrzymałym PVC. Jego niebywałą zaletą jest fakt, że stelaż pozwala na umiejscowienie go nawet na nierównym terenie! To dzięki systemowi Seal&Lock możesz zablokować elementy stelażu i zapewnić jeszcze większą stabilność. Filtracja oraz przykrycie zabezpieczają wodę przed dostaniem się zanieczyszczeń.