Rośliny cebulowe są wręcz wymarzone dla początkujących. Nie trzeba ich przesadzać, przycinać, opryskiwać. Wszystko, co im potrzebne do życia, przechowują w mięsistych łuskach. Dlatego zazwyczaj nie trzeba ich też zasilać, a i podlewanie nie musi być regularne.

Pierwsze cebulowe zakwitają w lutym, ostatnie późną jesienią. Urosną wszędzie: w pojemnikach, na trawniku, skalniaku, pod drzewami... W niniejszym numerze udowadniamy, że poza “wielką czwórką”, czyli tulipanami, hiacyntami, krokusami i narcyzami, istnieją dziesiątki innych cudnie kwitnących cebul. Powodzenia w uprawie!

 

Księżycowy Kalendarz Ogrodnika  

Polecamy naszą aplikację mobilną - Księżycowy Kalendarz Ogrodnika. Prosty w obsłudze program jest doskonałym źródłem informacji o wpływie faz Księżyca na poszczególne grupy roślin oraz praktycznych porad, jak sprawić, by praca w ogrodzie była przede wszystkim samą przyjemnością. 

Aplikację Księżycowy Kalendarz Ogrodnika można za darmo pobrać ze sklepów systemów mobilnych - Google Play dla systemu Android oraz AppStore dla iOS.

Start wydarzenia: 2018-08-24 00:00
Koniec wydarzenia: 2018-12-07 00:00