Soczyste owoce na drzewach kuszą swoim widokiem, a koniec wakacji oznacza jedno - rozpoczynają się zbiory. Dla wielu osób ten okres to nie lada wyzwanie. Zbieranie owoców z korony drzewa to czynność kojarzona ze wspinaniem po drabinie oraz bólem stawów i mięśni. Dodatkowo wchodzenie na wysoką drabinę może zakończyć się upadkiem i niebezpieczną kontuzją.

GARDENA wychodząc naprzeciw potrzebom właścicieli ogrodów i sadów stworzyła wyjątkową zrywaczkę do owoców. Charakteryzuje ją dwojakie zastosowanie: owoce z niskich drzew i krzewów można zbierać bez pomocy trzonka teleskopowego,
a wyposażając ją w trzonek, możemy zebrać owoce z wysokości nawet 5 metrów.

Ponadto w zrywaczce istnieje możliwość ustawienia kąta pracy, dzięki czemu łatwiej zerwać owoce i manewrować zrywaczką w koronie drzewa. Wykorzystując to urządzenie możemy być pewni, że nie uszkodzimy naszych owoców. Zerwanie ich prosto z gałęzi pozwala uniknąć obijania owoców po upadku, jak ma to miejsce
w trakcie np. potrząsania drzewem.

 

Gardena zrywaczka do owoców Combisystem (zdj.: materiały producenta)

 

Ulga dla kręgosłupa

Częste schylanie się znacząco obciąża kręgosłup. Niestety, zbieranie owoców z ziemi wiąże się z wielokrotnym powtarzaniem tej uciążliwej czynności. Z pomocą naszemu kręgosłupowi przychodzi zbieraczka do owoców marki GARDENA. Wystarczy najechać obrotowym koszem na owoc i już znajdzie się w naszym sprytnym urządzeniu.

Dzięki elastycznym plastikowym rozpórkom możliwe jest zbieranie owoców
o średnicy od 4 do 9 centymetrów. Nie ma znaczenia, czy zbieramy orzechy włoskie, czy jabłka. Nasza zbieraczka zbierze wszystko, a dzięki wygodnemu wylotowi zebrane owoce z łatwością przesypiemy do kosza lub wiaderka. „Zbieraczka do owoców przeznaczona jest nie tylko dla właścicieli drzewek owocowych. Idealnie nadaje się także do zbierania szyszek na działkach leśnych lub piłek tenisowych i golfowych.” – powiedział Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.