Najmniej kłopotu w ogrodzie sprawiają nam te kwiaty, których nasiona możemy wysiewać wprost do gruntu na miejsce, gdzie będą kwitły. Jedną z takich roślin jest mało rozpowszechniona, a bardzo atrakcyjna, kleoma ciernista Cleome spinosa. Rośliny tego gatunku tworzą na szczycie pędów bardzo efektowne kwiatostany złożone z delikatnych kwiatów o barwach różowej, białej lub fioletowej oraz dekoracyjnych, długich, okazałych pręcików. Dekoracyjne są też długie torebki nasienne.

Dobrze pielęgnowane rośliny mogą osiągnąć wysokość 150 cm. Jeśli skrócimy pęd wierzchołkowy jeszcze przed kwitnieniem, uzyskamy ładny krzewiasty pokrój. Kleome nie jest kłopotliwa w uprawie. Zadowala się lekką, przepuszczalną, ale nie suchą glebą. Odpowiadają jej stanowiska słoneczne, ciepłe. Latem, zwłaszcza gdy nie ma długo deszczu, od czasu do czasu musimy ją obficie podlać.

Nasiona wysiewamy wiosną do gruntu, gdy ziemia dobrze się ogrzeje. Można też wysiać nasiona w marcu do skrzynek wypełnionych substratem torfowym lub ziemią liściową, potem po trzech tygodniach siewki przepikować do doniczek i dopiero po ostatnich wiosennych przymrozkach posadzić na przygotowane dla nich miejsce. Kleome pięknie prezentuje się na kwietniku, na tle trawnika lub żywopłotu, a także w większych pojemnikach.