Aby tak się stało, przestrzeń wypoczynkowa musi być funkcjonalna, a do tego estetyczna. Z kolei aby była estetyczna, musi być urządzona z wykorzystaniem odpowiednich przedmiotów. I to zarówno tych wielkogabarytowych, jak i najdrobniejszych detali.

Pomysłów na rozwiązanie tego tematu jest wiele. Zanim jednak do niego przystąpimy, warto zastanowić się, czy kącik wypoczynkowy ma być prywatnym azylem, a może miejscem, w którym będziemy spędzać czas z rodziną i przyjmować gości. Ma to być przestrzeń będąca dosłownie ogrodowym salonem, czy może tylko gustownie wkomponowany stolik lub leżak?

 

 

Urządzenie kącika wypoczynkowego warto zacząć od wyboru odpowiedniego miejsca. Inne będzie jeśli chcemy stworzyć ogrodowy salon, a inne, jeśli ma być to tylko mały, kameralny kącik. W obu jednak przypadkach trzeba zwrócić uwagę na otoczenie, nasadzenia roślinne, nawierzchnię i sąsiednie zagospodarowanie. Dopiero po tym można przystąpić do najważniejszego: wyboru mebli dla swoich potrzeb. A do wyboru mamy naprawdę wiele. Chociażby prawdziwe, ogrodowe kanapy i narożniki, którymi można stworzyć dosłownie ogrodowy salon.

 

 

Jeśli jednak miejsce wypoczynku ma to być miejscem bardziej kameralnym, na przykład do romantycznych spotkań we dwoje, uwagę warto zwrócić na mniejsze komplety, tworzące bardziej przytulne aranżacje.

 

 

Urządzając kącik wypoczynkowy nie można zapomnieć o jeszcze jednej, wspomnianej już sprawie: drobnych detalach, które również wpływają na cały nastrój. Zatem urządzając swoją strefę wypoczynku nie można pominąć takich elementów jak chociażby pufy, koce i stylowe poduszki. One również tworzą nastrój, a jednocześnie nadają indywidualnego charakteru, chociażby poprzez wprowadzenie zdecydowanych elementów kolorystycznych.

 

 

Myślę, że ten artykuł dał ogólny pogląd na to, jak zabrać się za zaaranżowanie komfortowej strefy wypoczynkowej w ogrodzie. Trzeba pamiętać, że strefa ta, to tak naprawdę jeden z ważniejszych elementów ogrodu. To w niej odpoczywamy po pracy i w niej nabieramy energii do kolejnych działań. W niej również organizujemy przyjęcia i spotkania, spędzając czas z rodziną i przyjaciółmi. Warto więc ją dobrze zaaranżować, nadać jej odpowiedni charakter, a jednocześnie wkomponować w styl i układ całego ogrodu.

 

Tomasz Szostak

 

www.zogrodemnaty.pl

 

Meble i aranżacje: Doram design