Pierwsza edycja Festiwalu Kwiatów i Roślin odbyła się w dniach 1-3 maja 2013 roku, na lubińskich błoniach przy ul. Paderewskiego. W pierwszej edycji udział wzięło 35 wystawców typowo branżowych, związanych z kwiatami, sadzonkami, krzewami, nawozami, meblami ogrodowymi itp. Mimo złej pogody, w ciągu trzech dni, odwiedziło nas ponad 7 tys. osób.

Podczas trwania Festiwalu Kwiatów i Roślin można było dokonać zakupu roślin, krzewów, drzew ozdobnych, rozsad kwiatów rabatowych – zarówno do ogrodu, jak i na taras, czy balkon. Uczestnicy festiwalu mieli także okazję, by kupić sprzęt, meble ogrodowe oraz materiały ogrodnicze.

Wystawcy, chętnie udzielali niezbędnych informacji oraz porad na temat hodowli i uprawy oferowanych roślin z uwzględnieniem odpowiednich nawozów, tak by zakupione rośliny osiągnęły optymalne wielkości.

Drugiego dnia festiwalu odwiedzający mieli okazję dowiedzieć się jak właściwie pielęgnować rośliny. Informacji na nurtujące ogrodników pytania udzielał Witold Czuksanow, dziennikarz i autor poradników ogrodniczych.

Na scenie odbywały się liczne koncerty, projekcje filmów czarno-białych, prezentacje artystyczne oraz występy zespołów młodzieżowych i dziecięcych.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się pokazy i warsztaty florystyczne. Dzieci, jak i dorośli mogli miło spędzić czas w specjalnie dla nich przygotowanych strefach warsztatowych.

W tym roku Festiwal Kwiatów i Roślin odbędzie się również od 1–3 maja.
Więcej informacji na stronie organizatora:

www.festiwal-kwiatow.pl

Adres: ul. Paderewskiego
Miasto: Lubin
Start wydarzenia: 2014-03-26 00:00