Las w słoiku - czym jest?

Las w szkle to nic innego jak miniaturowych rozmiarów zagajnik zamknięty w szklanym słoju. Możemy umieścić w środku mech, sukulenty czy paprocie i tym samym stworzyć swoje własne leśne środowisko. 

Las w słoiku - pielęgnacja 

Co ciekawe rośliny są bardzo mało wymagające. Pod zamknięciem same wytwarzają tlen przy czym zachowują wilgoć. Jedyne, co trzeba robić to je podlewać. Robimy to zdecydowanie rzadziej niż przy roślinach doniczkowych. W zależności od rodzaju roślin częstotliwość podlewania może wynosić co dwa, cztery, a nawet co sześć tygodni. Bardzo ważnym elementem jest miejsce, w którym będziemy eksponować nasz słoik. Nie powinno być to miejsce zbyt nasłonecznione oraz narażone na wysoką temperaturę. Może to grozić zbyt intensywnym skraplaniem wody prowadzącym do gnicia roślin. Las w słoiku znajdziemy w większości kwiaciarni, co nie oznacza, że nie warto zrobić go samemu. O tym, jak zrobić swój własny las w słoiku mówimy tutaj. Warto pamiętać o odpowiednim umiejscowieniu roślin i pozostawieniu dla nich miejsca do swobodnego rośnięcia. 

Pamiętajmy, że las w słoiku jest nie tylko świetnym sposobem na udekorowanie mieszkania, ale także jest ekosystemem, którego rozwój możemy podziwiać i obserwować.