Nasz ogród jest dość młody, bo ma dopiero 4 lata. Zaczęliśmy go zakładać w 2007 roku, gdy wybudowaliśmy dom na obrzeżach miasta. Liczy on ponad 1300 m² powierzchni, więc było co robić. Przy aranżacji zieleni nie korzystaliśmy z usług żadnych fachowców. Wszystko robiliśmy sami. Pomysły rodziły się na bieżąco.

Kamienne akcenty

Ja zajęłam się sadzeniem roślin, a mój mąż, budową chodników, klombów i skalniaków. Podobają nam się kamienne akcenty, więc w ogrodzie mamy dużo otoczaków, serpentynitu, marmuru i dekoracyjnego grysu.

Nasadzenia i roślinne kompozycje

Z roślin najwięcej miejsca zajmują iglaki i bukszpany, bo dzięki nim mamy zielono przez cały rok. Nie brakuje też jednak barwnych kwiatów i bylin, które w sezonie zdobią rabaty i klomby. Znalazło się tu także miejsce na mały warzywnik.
Od wiosny do jesieni nasze życie toczy się w ogrodzie. Tutaj odpoczywamy od codziennego zgiełku, pielęgnując rośliny i podziwiając kolorowe motyle, które przylatują do budlei i jeżówek. We wszystkich pracach towarzyszy nam pies Bigi. Uwielbia harcować po trawie i, o dziwo, nie wyrządza żadnych szkód.

Beata Florczak