Spis treści:

  1. Tytoń oskrzydlony
  2. Pysznogłówka szkarłatna
  3. Dmuszek jajowaty
  4. Dzięgiel ozdobny
  5. Mak polny

Tytoń oskrzydlony

Jeżeli chcesz, aby wyrosła zdrowa i bujna, musisz regularnie ją podlewać i zasilać. Przy nadmiernym rozrośnięciu musi być podwiązywana do palików. na końcu marca lub na początku kwietnia wysiewa się drobne nasiona do inspektu lub do mini szklarenek w mieszkaniu. Po przełożeniu do donic po rozrośnięciu można wsadzić do gruntu już w maju.

Pysznogłówka szkarłatna

Roślinę tą można uprawiać z nasion - wysiew należy wykonać pod koniec marca - początek kwietnia. następnie siewki pikuje się do doniczek i wysadza w miejsce stałe. Często się zdarza, że młode roślinki z wysiewu kwitną dopiero na drugi rok.

Jakie rośliny wysiewać w kwietniu?

W kwietniu siejemy bezpośrednio do gruntu groch, bób, cebulę, buraka ćwikłowego, por, skorzonerę, pasternak, pietruszkę korzeniową, rumianek pospolity, kminek, szałwię, cząber, majeranek, kolendrę siewną, trybulę, lubczyk ogrodowy i miętę.

Wysiewamy również koper ogrodowy, pietruszkę naciową, wczesne i średnio wczesne odmiany marchwi oraz rzodkiew, rzodkiewkę, szpinak i rośliny ozdobne: chaber bławatek, cynie, dimorfoteka, dziwaczek, godecja, powój, wilec, nachyłek barwierski, nagietek lekarski, rezeda wonna, wilczomlecz białobrzegi, smagliczka nadmorska, nemezja, słoneczniki, szarłaty.

Na rozsadniku w kwietniu siejemy nasiona kapustnych i sałat na zbiór letni.

                                                                                                                            - tłumaczy ekspertka Anna Błaszczuk

Dmuszek jajowaty

W przeciwieństwie do innych roślin, dmuszek jajowaty wytwarza więcej kwiatów na ziemiach ubogich i piaszczystych. na żyznych jest ich zdecydowanie mniej. Wysiew powinien nastąpić do pojemników w szklarenkach lub wprost do gruntu. Jest rośliną niewymagającą - nie potrzebuje regularnego nawożenia i podlewania.

Dzięgiel ozdobny

Wysiew nasion powinien nastąpić na przełomie kwietnia oraz w drugim terminie - od lipca do października. Należy pamiętać, aby siew był płytki, aby nasiona mogły czerpać promienie słoneczne. Konieczna jest stratyfikacja nasion w przypadku pierwszego terminu. W kolejnym uprawa jest nieco łatwiejsza.

Mak polny

Jest to jedna z łatwiejszych roślin w uprawia, zwłaszcza dla młodych ogrodników, zaczynających dopiero swoją przygodę z ogrodnictwem. To tolerancyjna roślina, wytrzymująca różne warunki glebowe. Nasiona można wysiewać wprost do gruntu. Rozwijają się nawet w niskich temperaturach.