Spis treści:

  1. Tytoń oskrzydlony
  2. Pysznogłówka szkarłatna
  3. Dmuszek jajowaty
  4. Dzięgiel ozdobny
  5. Mak polny

Tytoń oskrzydlony

Jeżeli chcesz, aby wyrosła zdrowa i bujna, musisz regularnie ją podlewać i zasilać. Przy nadmiernym rozrośnięciu musi być podwiązywana do palików. na końcu marca lub na początku kwietnia wysiewa się drobne nasiona do inspektu lub do mini szklarenek w mieszkaniu. Po przełożeniu do donic po rozrośnięciu można wsadzić do gruntu już w maju.

Pysznogłówka szkarłatna

Roślinę tą można uprawiać z nasion - wysiew należy wykonać pod koniec marca - początek kwietnia. następnie siewki pikuje się do doniczek i wysadza w miejsce stałe. Często się zdarza, że młode roślinki z wysiewu kwitną dopiero na drugi rok.

Dmuszek jajowaty

W przeciwieństwie do innych roślin, dmuszek jajowaty wytwarza więcej kwiatów na ziemiach ubogich i piaszczystych. na żyznych jest ich zdecydowanie mniej. Wysiew powinien nastąpić do pojemników w szklarenkach lub wprost do gruntu. Jest rośliną niewymagającą - nie potrzebuje regularnego nawożenia i podlewania.

Dzięgiel ozdobny

Wysiew nasion powinien nastąpić na przełomie kwietnia oraz w drugim terminie - od lipca do października. Należy pamiętać, aby siew był płytki, aby nasiona mogły czerpać promienie słoneczne. Konieczna jest stratyfikacja nasion w przypadku pierwszego terminu. W kolejnym uprawa jest nieco łatwiejsza.

Mak polny

Jest to jedna z łatwiejszych roślin w uprawia, zwłaszcza dla młodych ogrodników, zaczynających dopiero swoją przygodę z ogrodnictwem. To tolerancyjna roślina, wytrzymująca różne warunki glebowe. Nasiona można wysiewać wprost do gruntu. Rozwijają się nawet w niskich temperaturach.